لیست مشهورترین کارآفرینان جهان

لیست مشهورترین کارآفرینان جهان

خواندن این مطلب

12 دقیقه

زمان میبرد!

لیست مشهورترین کارآفرینان جهان

لیست مشهورترین کارآفرینان جهان که باید درباره آنها بدانید | لیست به روز شده 2022

فهرست کارآفرینان موفق جهان:

 1. ایلان ماسک
 2. جف بزوس
 3. سانجیو باجاج
 4. ویلیام هنری “بیل” گیتس
 5. مارک الیوت زاکربرگ
 6. ناگاوارا رامارائو نارایانا مورتی
 7. لارنس جوزف “لری” الیسون
 8. مایکل سائول دل
 9. کارلوس اسلیم
 10. سرگئی برین
 11. سر ریچارد چارلز نیکلاس برانسون

Elon Musk Most Famous Entreprenuers

ایلان ماسک

ایلان ریو ماسک با ارزش ۲۸۲ میلیارد دلار، یکی از مشهورترین کارآفرینان و ثروتمندترین فرد جهان است. او به طور حرفه ای با نام ایلان ماسک شناخته می شود . ایلان ماسک مالک اسپیس ایکس، بزرگترین سازنده هوافضا، شرکت انرژی پاک و خودروهای الکتریکی، شرکت تسلا ، و شرکت خسته کننده، یک شرکت ساخت تونل است. ایلان ماسک همچنین شرکت Neuralink Corporation، یک شرکت نوروتکنولوژی را تأسیس کرد و دارای یک آزمایشگاه تحقیقاتی مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Open AI است.

ایلان ماسک علاقه متنوعی به زمینه های تجاری دارد. او شرکت‌های فناوری پیشرفته مانند The Boring Company، SpaceX و Neuralink Corporation را تأسیس کرده است. او صاحب بزرگترین شرکت تولید هوافضا و بزرگترین شرکت زیرساختی جهان است که خدمات ساخت تونل را ارائه می دهد. ایلان ماسک یک سرمایه‌گذار تجاری و موفق، طراح صنعتی و مهندس است. ماسک همچنین X.com را تأسیس کرد که با بانک آنلاین Confinity ادغام شد.

جف بزوس

جف بزوس

جف بزوس، سرمایه دار تجارت الکترونیک، در 12 ژانویه 1964 در مکزیک به دنیا آمد. این مرد 55 ساله موسس و مدیر عامل آمازون ، بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک است. پدر بیولوژیکی او تد یورگنسن است اما مادرش جکلین گیس از تد طلاق گرفت و با مرد دیگری به نام مایک بزوس ازدواج کرد. جف در رشته مهندسی برق و علوم کامپیوتر از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شد. او در Fintel کار می کرد تا سیستم آنها را برای تجارت بین المللی بسازد.

او بعداً در سال 1988 شغل خود را به صنعت بانکداری تغییر داد. اما پس از 5 سال تصمیم گرفت شرکت خود را راه اندازی کند. در سال 1994، جف بزوس یک کتابفروشی آنلاین Cadabra را راه اندازی کرد. این نام بعداً به آمازون تغییر یافت زیرا با الفبای مبتدی A شروع می شود. جف سرمایه اولیه 300000 را از والدینش برای راه اندازی شرکت دریافت کرد. این شرکت بعداً به یک پلت فرم تجارت الکترونیک برای همه محصولات تبدیل شد. بزوس فراز و نشیب های زیادی را در دوران حرفه ای خود دیده است. در واقع، شرکت او در سال 2002 به دلیل صرف بیش از حد بودجه تقریباً ورشکست شد. با این حال، جف بزوس آمازون را از آن طوفان خارج کرد. تا سال 2021، جف بزوس با دارایی خالص بیش از 202 میلیارد دلار دومین فرد ثروتمند جهان است.

یک برند برای یک شرکت مانند یک شهرت برای یک شخص است. شما با تلاش برای انجام کارهای سخت به خوبی شهرت کسب می کنید.» – جف بزوس

 

سانجیو باجاج

سانجیو باجاج

سانجیو باجاج متولد 2 نوامبر 1969 یکی از موفق ترین تاجران، سرمایه گذاران و نیکوکاران هندی است. او رئیس شرکت باجاج فایننس لیمیتد و رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل باجاج فین‌سرو لیمیتد، شرکت هلدینگ گروه برای کلیه خدمات مالی گروه باجاج است. گروه باجاج یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت ها در هند است. Bajaj Finserv متشکل از شرکت های وام دهی و بیمه، درآمد سالانه بیش از 9.18 میلیارد دلار برای سال مالی 22 دارد.

تحت رهبری او، Bajaj Finserv به عنوان یکی از پیشروترین شرکت های خدمات مالی متنوع هند با راه حل هایی در بخش وام، بیمه و مشاوره ثروت ظاهر شد. Sanjiv با رویکرد دیجیتال اول مصرف کننده و فرهنگ متمرکز بر تعالی از طریق اختلالات نوآورانه، به دلیل پیشگامی در تامین مالی دیجیتال مصرف کننده در هند شناخته شده است که به تغییر کل چشم انداز فضای خدمات مالی کمک کرد.

ما همیشه بر ایجاد کسب‌وکارهای بلندمدت  مبتنی بر برتری و سود پایدار تمرکز کرده‌ایم.»-سانجیو باجاج

 

بیل گیتس | کارآفرینان موفق در جهان

ویلیام هنری “بیل” گیتس سوم

ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم متولد 28 اکتبر 1955، بازرگان، سرمایه‌گذار ، بشردوست و نویسنده آمریکایی است. در سال 1975، گیتس به همراه پل آلن، مایکروسافت را با چشم انداز اینکه یک کارآفرین موفق و مشهور در تمام دوران باشد، تأسیس کردند. آنها هرگز ثروت خود را نمی دانستند و سخت کوشی آنها را در بزرگترین شرکت نرم افزار رایانه شخصی در جهان استخدام می کرد. در سال های اخیر بیل گیتس زمان بیشتری را به فعالیت های بشردوستانه اختصاص داده است.

بیل گیتس در طول سفر شغلی خود در مایکروسافت، سمت های رئیس، مدیر اجرایی (مدیرعامل) و معمار ارشد نرم افزار (CSA) را بر عهده داشت. تا می 2014 او بالاترین سهامدار فردی را داشت. او تألیف چندین کتاب را در کارنامه خود دارد. با این حال، بیل گیتس از سال 1987 همواره در فهرست فوربس از ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته است و او از سال 1995 تا 2007، سپس دوباره در سال 2009 و سپس از سال 2014 تا 2017، ثروتمندترین کارآفرین بود. بیل گیتس مشهورترین کارآفرین است. و دارای رکورد جهانی گینس برای اختراع ” اولین میکرو کامپیوتر جهان ” در سال 1980 است.

“همه ما به افرادی نیاز داریم که به ما بازخورد بدهند. اینگونه ما پیشرفت می کنیم.” – بیل گیتس

 

Mark Zuckerberg Most Successful Entrepreneur Startuptalky

مارک الیوت زاکربرگ

مارک الیوت زاکربرگ ( Mark Elliot Zuckerberg ) متولد 14 می 1984 یک برنامه نویس کامپیوتر آمریکایی و کارآفرین اینترنتی است. او یکی از تاجران مشهور جهان است. او رئیس، مدیر اجرایی (CEO) و یکی از بنیانگذاران فیس بوک است که اکنون به نام متا تغییر نام داده است. مارک از زمان بزرگسالی اش مشتاق بود که آینده خود را به عنوان یک کارآفرین باهوش، با نفوذ و مشهور انتخاب کند. تا سال 2017، دارایی خالص او 128 میلیارد دلار تخمین زده می شود که او را به عنوان پنجمین فرد ثروتمند جهان رتبه بندی می کند.

فیس بوک 4 فوریه 2004 توسط زاکربرگ در اتاق های خوابگاه هاروارد راه اندازی شد. هم اتاقی های او در کالج و سایر دانشجویان دانشگاه هاروارد، ادواردو ساورین، داستین موسکوویتز، اندرو مک کولوم و کریس هیوز به او کمک کردند. سپس این گروه فیس بوک را به دانشگاه های دیگر معرفی کرد. مارک یکی از مشهورترین کارآفرینان جهان است. مجله تایم از سال 2010 زاکربرگ را در میان 100 فرد ثروتمند و تأثیرگذار جهان به عنوان بخشی از تمایز شخصیت سال خود قرار داده است.

فیس‌بوک در اصل برای اینکه یک شرکت باشد ایجاد نشده است. این فیس‌بوک برای انجام یک ماموریت اجتماعی ساخته شده است – باز کردن و متصل کردن جهان. – مارک زاکربرگ

Narayan Murthy Most Famous Entreprenuers

ناگاوارا رامارائو نارایانا مورتی

ناگاوارا رامارائو که در 20 آگوست 1946 به دنیا آمد، معمولاً به نام نارایانا مورتی شناخته می شود و یک صنعتگر هندی فناوری اطلاعات و یکی از بنیانگذاران Infosys ، یک شرکت چند ملیتی است که خدمات مشاوره تجاری، مهندسی، فناوری و برون سپاری ارائه می دهد. دانش متمایز متنوع او باعث شده است که او یک کارآفرین مشهور باشد که در راه خود موفقیت زیادی به همراه داشته باشد. او یکی از تاجران مشهور هندی است.

او Infosys را در سال 1981 راه اندازی کرد و از سال 1981 تا 2002 به عنوان مدیر عامل آن و از سال 2002 تا 2011 به عنوان رئیس آن خدمت کرد. مجله، فورچون مورتی را به عنوان یکی از بزرگترین و برترین کارآفرینان هندی در تمام دوران ها معرفی کرده است. مجله تایم او را به عنوان پدر بخش فناوری اطلاعات هند به دلیل مشارکتش در برون سپاری در هند معرفی کرده است.

بسیار مهم است که از شکست های خود درس های سریع بیاموزید، بسیار مهم است که علائم شکست را خیلی زود تشخیص دهید، و بسیار بسیار مهم است که بیش از حد به این ایده وابسته نشوید – باید بدانید چه زمانی یک ایده را رها کنید. ” -نارایان مورتی

لری الیسون

لارنس جوزف “لری” الیسون

لورنس جوزف الیسون، معروف به لری الیسون، متولد 17 آگوست 1944، یک تاجر، کارآفرین و نیکوکار آمریکایی مشهور و موفق جهان است که شرکت اوراکل را تأسیس کرده است و با ایجاد بهترین ارزش ممکن به یک کارآفرین معروف تبدیل می شود. خدمات نرم افزاری او به با ارزش ترین مشتری. لری الیسون از زمان تأسیس اوراکل تا سپتامبر 2014 مدیرعامل بود. در حال حاضر او رئیس اجرایی و مدیر ارشد فناوری است. مجله فوربس او را به عنوان هفتمین ثروتمندترین فرد جهان و پنجمین فرد ثروتمند آمریکا با دارایی 51.9 میلیارد دلار تا فوریه 2017 معرفی کرد.

«وقتی کاری انجام می‌دهم، همه چیز در مورد کشف خود است. من می خواهم یاد بگیرم و محدودیت های خودم را کشف کنم.” – لری الیسون

مایکل دل

مایکل سائول دل

مایکل سائول دل، متولد 23 فوریه 1965، بازرگان، سرمایه گذار، نویسنده و بشردوست آمریکایی است. مایکل دل بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Dell Technologies ، یکی از ارائه دهندگان پیشرو فناوری اطلاعات و راه حل های زیرساختی در جهان است. مایکل تنها کارآفرین معروفی نبود که رونق کامپیوتر در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 را از ژنده پوشی به ثروت رساند.

مانند راد کانیون از Compaq و استیو جابز از اپل ، دل یک استارت‌آپ نوپا را به یک امپراتوری رایانه‌ای چند میلیارد دلاری تبدیل کرد. اما برخلاف Canion و جابز، که با رشد کنترل خود را از دست دادند، دل موفق شده است که افسار سرمایه‌گذاری نابخردانه‌اش را حفظ کند و به تمایز منحصربه‌فرد تبدیل شدن به طولانی‌ترین مدیرعامل صنعت کامپیوتر دست یابد. در فوریه 2017، فوربس با دارایی خالص 20.8 میلیارد دلار در رده سی و هفتمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

 

لیست مشهورترین کارآفرینان جهان

چیزهای زیادی در ایجاد موفقیت وجود دارد. من دوست ندارم فقط کارهایی را که دوست دارم انجام دهم. دوست دارم کارهایی را انجام دهم که باعث موفقیت شرکت می شود. زمان زیادی را صرف انجام آن نمی کنم. فعالیت های مورد علاقه من.” – مایکل دل

 

کارلوس اسلیم

کارلوس اسلیم

اسلیم متولد 28 ژانویه 1940، از سال 2010 تا 2013 به عنوان ثروتمندترین فرد جهان در رتبه بندی قرار گرفت. او ثروت خود را از دارایی های بزرگ خود در تعداد قابل توجهی از شرکت های مکزیکی از طریق امپراتوری خود، Grupo Carso تامین کرد.

او از 31 جولای 2016 با دارایی خالص بیش از 50 میلیارد دلار در فهرست میلیاردرهای فوربس در رتبه هفتم قرار گرفت. امپراتوری او شامل آموزش ، سرگرمی، انرژی، مراقبت های بهداشتی ، تولید صنعتی، حمل و نقل، خرده فروشی، املاک و مستغلات ، رسانه، مهمان نوازی، فناوری پیشرفته، ورزش و خدمات مالی است. با این حال، تلاش زیاد او برای تبدیل شدن به یک کارآفرین مشهور، موفقیت زیادی را برای او به ارمغان آورده است.

«تکنولوژی زندگی مردم و جامعه را در همه جای دنیا متحول خواهد کرد. من بیشتر وقتم را صرف مطالعه فناوری های جدید می کنم. وظیفه اصلی من این است که بفهمم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و سعی کنم ببینم کجا می‌توانیم جا بیفتیم.» – کارلوس اسلیم

 

Sergey Brin Most Successful Entrepreneur Startuptalky

سرگئی برین

سرگئی برین یک دانشمند کامپیوتر است. سرگئی برین گوگل را با لری پیج تأسیس کرد . این دو با تبدیل شدن گوگل به محبوب ترین موتور جستجوی جهان و یک غول رسانه ای، میلیاردر شدند. در سال 2006، گوگل محبوب ترین وب سایت برای پخش ویدئوهای ارسال شده توسط کاربران، یوتیوب را به قیمت 1.65 میلیارد دلار خریداری کرد. در نوامبر 2016، برین در فهرست “میلیاردرهای” فوربس در رتبه 13 و در میان میلیاردرهای آمریکایی که در این فهرست قرار گرفتند، رتبه 10 را کسب کرد. سرگئی برین در دسامبر 2019 از ریاست آلفابت ، شرکت مادر گوگل استعفا داد ، اما همچنان سهامدار کنترل کننده و عضو هیئت مدیره است. از سال 2021، سرگئی برین دارایی خالص 48.2 میلیارد دلار است.

ریچارد برانسون

سر ریچارد چارلز نیکلاس برانسون

سر ریچارد چارلز نیکلاس برانسون، متولد 18 ژوئیه 1950، یک بازرگان، سرمایه گذار و بشردوست انگلیسی است. او بنیانگذار گروه ویرجین است که بیش از 400 شرکت را مدیریت می کند. ریچارد برانسون به دلیل سبک زندگی و خیریه‌اش بسیار محبوب است. چشم انداز او از زمانی که سفر خود را از سنین پایین آغاز کرد به خوبی انجام شد.

ریچارد در شانزده سالگی با مجله ای به نام دانشجو شروع کرد. اگرچه این اولین سرمایه گذاری تجاری او بود که یک سفر کارآفرینی فوق العاده را انجام داد و او را به یک کارآفرین مشهور تبدیل کرد. در سال 1972، او یک کسب و کار ثبت سفارش پستی راه اندازی کرد و یک فروشگاه زنجیره ای رکورد به نام ویرجین رکوردز را افتتاح کرد که بعدها به ترتیب ویرجین مگاستورز شناخته شد. برند ویرجین برانسون در دهه 1980 به سرعت رشد کرد، زیرا او خط هوایی ویرجین آتلانتیک را راه اندازی کرد و لیبل موسیقی ویرجین رکوردز را گسترش داد.

برانسون در مارس 2000 به دلیل ” خدمات کارآفرینی ” در کاخ باکینگهام لقب شوالیه دریافت کرد . او به دلیل کارهایش در خرده فروشی، موسیقی، حمل و نقل، علاقه به ماجراجویی و کارهای بشردوستانه وسیع، به یکی از برجسته ترین چهره های فرهنگ بریتانیا تبدیل شد. فوربس دارایی خالص برانسون را 5.2 میلیارد دلار در جولای 2015 فهرست کرده است.

“هیچ کاری بزرگتر از این نیست که بتوانید در زندگی و کار خود انجام دهید، به گونه ای که به دنیا و شما خدمت کند.” – ریچارد برانسون

نتیجه

لیست فوق شامل نمونه هایی از بزرگترین کارآفرینان خارجی و همچنین کارآفرینان در هند است. این کارآفرینان مشهور منبع الهام همه ما هستند و پیروی از زندگی آنها ایده های موفقیت را برای شما فراهم می کند. همه محبوب ترین کارآفرینان بدترین و بهترین زندگی خود را پشت سر گذاشته اند. از سال 2020، این کارآفرینان موفق بین‌المللی سخت برای شرکت‌های خود کار می‌کنند و در عین حال، از ایده‌های تجاری و داستان‌های کسب‌وکارشان به کارآفرینان در حال مبارزه الهام می‌گیرند. امیدواریم، این لیست از نمونه‌های بزرگ کارآفرین و نمونه‌های کارآفرینی آنها به شما کمک کند تا بدانید چگونه یک کارآفرین موفق باشید. این لیست از کارآفرینان موفق و داستان های آنها به شما یاد می دهد که در زندگی مبارزه کنید.

درباره نویسنده



نظرات کاربران



دیدگاهتان را بنویسید

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.