آموزش صفرتاصد راه اندازی سالن زیبایی

سالن زیبایی

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش صفرتاصد راه اندازی سالن زیبایی

در عصر حاضر سالن زیبایی جز یکی از مشاغل پردرآمد جامعه می باشد. در گذشته خدمات سالن های زیبایی محدود به یکسری فعالیت های خاص مثل اصلاح، رنگ، میکاپ و شنیون می شد اما به مرور زمان با به روز شدن جامعه خدماتی نظیر مانیکور، پدیکور، پاکسازی پوست، کاشت ناخن، اکستنشن و کاشت مژه، کراتین مو و … به خدمات سالن ها اضافه شده است.

قبل از راه اندازی آرایشگاه خود باید برنامه ریزی و اهداف بلند مدت خود را مشخص کنید. مواردی که لازم است قبل از شروع بررسی شوند به شرح زیر می باشد:

 1. اخذ مدارک لازم برای شروع کار
 2. برآورد هزینه ی راه اندازی
 3. پیش بینی و تخمین درآمد
 4. انتخاب اسم مناسب برای سالن زیبایی

اخذ مدارک لازم ( فنی و حرفه ای) برای شروع کار سالن زیبایی

اخذ مدارک لازم برای شروع کار سالن زیبایی

در مرحله ی اول شما بعد از اینکه آموزش های لازم را دیدید و مهارت کافی را در حرفه ی مورد نظر خود کسب کردید برای راه اندازی کار خود لازم است برای گرفتن مدارک لازم اقدام کنید. اولین و مهمترین مدرک، مدرک سازمان فنی و حرفه ای می باشد که شما پس از اتمام آزمون و کسب نمره قبولی آن را دریافت خواهید کرد.

برآورد هزینه ی راه اندازی سالن زیبایی

برآورد هزینه ی راه اندازی سالن زیبایی

هزینه راه اندازی سالن زیبایی بسته به موارد مختلف می تواند متغیر باشد. شما با توجه به بودجه ی خود می توانید هزینه کنید. اما برخی هزینه ها برای شروع لازم و ضروری است؛ مانند هزینه ی خرید یا اجاره کردن مکان سالن، هزینه دکوراسیون داخلی و هزینه تجهیزات و وسایل مورد نیاز.

هنگام انتخاب مکان سالن زیبایی خود سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که پر رفت و آمد بوده، متراژ مناسب داشته باشد و در محیطی کم رقابت باشد البته وجود ر قیب در نزدیکی شما چندان بد هم نیست زیرا وجه تمایز شما با سایر رقبایتان باعث می شود مشتریان، شما را انتخاب کنند پس همیشه سعی کنید مزیت رقابتی ایجاد کنید.

هر چقدر که محیط آرایشگاه شما زیبا تر و به روز تر باشد حس بهتری به مشتریان القا می شود و باعث جذب و نگهداشت مشتری می شود پس بهتر است از رنگ های گیرا و جذاب برای هر بخش از سالن خود استفاده کنید. همچنین وجود گل  گیاه در محیط حس تازگی و شادابی ایجاد می کند. حتما از گل در فضای خود استفاده کنید.

همچنین شما برای شروع کار نیاز به یک حداقل تجهیزات و لوازم ضروری دارید. لوازمی مانند: میز، صندلی، اینه و نیاز های اصلی هر فیلد شغلی.

هزینه های ثابت سالن زیبایی

اگر پرسنل ثابت دارید پرداخت هزینه ماهانه پرسنل، پرداخت قبوض آب و برق و گاز، پرداخت اجاره مغازه و …. برای ثبت و تخمین هزینه های پرسنل و دیگر هزینه ها می توانید از نرم افزار های حسابداری کمک بگیرید.

 

توجه شما را به خواندن مقاله ی آموزش استاندارد های حسابداری جلب می نماییم.

میزان درآمد سالن زیبایی

میزان درآمد سالن زیبایی

میزان درآمد سالن های زیبایی متغیر است و بسته به تعداد مشتریان، هزینه خدمت و مهارتی که دارید می تواند بیشتر یا کمتر باشد. برای کسب درآمد بیشتر از شغلی که دارید لازم است دوره های حرفه ای مشتری مداری، فروش، مذاکره و … را یاد بگیرید. شرکت مشاوره کسب و کار آکو در کنار شماست در زمینه ی کسب و کار خود یک مدیر حرفه ای باشید و به صورت علمی بتوانید به جذب مشتری، نگهداشت مشتری، مشتری مداری، مدیریت مالی و … بپردازید.

پیشنهاد: ویدیوی رایگان آموزش افزایش فروش ۳۰ درصدی ما را تماشا کنید.

نام سالن زیبایی

برای انتخاب نام سالن زیبایی خود باید مواردی مانند: قبلا کسی با این نام سالنی نداشته باشد.، نامی آسان و در عین حال الهام بخش باشد تا به راحتی در یاد ها ماندگار شود را در نظر بگیرید.

حتما لازم است چک کنید این نام در شبکه های اجتماعی و سایت نیز از قبل به نام فرد دیگری ثبت نشده باشد.

ثبت نام برای مالیات سالن زیبایی

ثبت نام برای مالیات سالن زیبایی

یکی دیگر از مراحل راه اندازی سالن زیبایی، ثبت نام برای مالیات است. هر مدیر با توجه به شرایط سالن خود باید مبلغی را تحت عنوان مالیات به دولت پرداخت نماید.

پرداخت مالیات اجباری و لازم می باشد. مالیات در واقع پرداخت  بخشی از درآمد یا بخشی از سود به دولت می باشد زیرا ابزار و امکانات درآمدزایی را دولت فراهم کرده است. مراحل ثبت نام مالیاتی تماما به صورت الکترونیکی انجام می شود. مراحل ثبت به شرح زیر می باشد:

 1. پیش ثبت نام مالیاتی
 2. صحت سنجی
 3. تولید و ارسال اطلاعات کاربری
 4. ثبت نام الکترونیک
 5. اعتبار سنجی ستادی و میدانی اطلاعات ورسیدن به مرحله نهایی

گرفتن مجوز برای سالن زیبایی

برای راه اندازی سالن خود ابتدا اقدام به گرفتن مجوز کنید. درصورتی که مجوز برای کسب و کارتان نداشته باشید ممکن است محکوم به پرداخت جریمه های بالا و  پلمپ سالن خود شوید.

گرفتن جواز (مجوز) کسب برای سالن زیبایی

گرفتن جواز کسب برای سالن زیبایی

بعد از اینکه مدرک فنی حرفه ای خود را گرفتید دنبال جواز کسب باشید . مدارکی که برای گرفتن جواز لازم است به ترتیب ذیل می باشد.

 1. کپی سند مالکیت (صفحات کامل) را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید، بدون توجه به اینکه آیا شما مالک یا مستاجر هستید.
 2. کپی گواهی اتمام کار تجاری یا اداری را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید.
 3. اجاره نامه مکان کسب و کار (اجاره نامه باید شامل یک کد رهگیری باشد) را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات در اجاره نامه شغل آرایشگری شما و طبقه بندی مربوطه ذکر شده است. اجاره نامه باید به نام شما تهیه شده و دارای تاریخ اعتبار باشد و با پلاک ثبتی ملک تطابق داشته باشد.
 4. کپی گواهی مهارت حرفه ای را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید. کپی شناسنامه (صفحات کامل) و کپی کارت ملی (صفحه پشت و رو) را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید.
 5. در صورتی که متاهل هستید، رضایت نامه همسر را تهیه کنید (در صورت عدم انجام طلاق، رضایت نامه پدر را تهیه کنید)، به تعداد مشابه اصل. در صورتی که ازدواج را به پایان رسانده اید، کپی تمام صفحات حکم طلاق یا گواهی فوت همسر را تهیه کنید.
 6. کپی آخرین مدرک تحصیلی خود را به تعداد مشابه اصل تهیه کنید.
 7. 8 قطعه عکس 4×3 را تهیه کنید.
 8. کپی فیش پرداختی برای خط تلفن آرایشگاه را تهیه کنید.

طراحی وب سایت سالن زیبایی

با پیشرفت تکنولوژی و دیجتالی شدن کسب و کارها داشتن وب سایت برای کسب و کارتان یک امر ضروری است. با داشتن وب سایت کسب و کارتان در معرض دید عموم قرار می گیرد. و دیگر مشتریان و مخاطبان هدف شما مختص به یک محله و یک شهر نیستند و از هرکجای کشور می توانید مخاطب داشته باشید. همچنین می توانید نوبت دهی آنلاین هم داشته باشید. داشتن وب سایت باعث افزایش تعداد مشتریان و رشد و پیشرفت کسب و کار شما می شود.

تبلیغ برای سالن زیبایی

تبلیغ برای سالن زیبایی

راه های زیادی برای تبلیغات وجود دارد . اما مهم ترین آن ها تبلیغات دهان به دهان می باشد که آن هم با توجه به کیفیت کار و خدمات شما ،فضا و دکوراسیون سالن و طرز برخورد و مشتری مداری شما اتفاق می افتد. مشتری راضی با تبلیغ و تعریف از شما می تواند مشتریان دیگری را برای شما بیاورد. همچنین می توان از روش های دیگری برای تبلیغ مانند چاپ بنر ،تراکت، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و بیلبور و …………. استفاده کرد.

 

جمع بندی

اگر تمامی نکات بالا را هنگام راه اندازی سالن زیبایی خود رعایت کنید قطعا یک سالن زیبایی محبوب و پر طرفدار در شهر خواهید بود و درآمد خوبی نیز می توانید از این شغل کسب کنید. چرا که مردم به دنبال جایی هستند که علاوه بر کیفیت خدمات و محیط خوب، مدیریت عالی و پرسنل خوش اخلاق نیز داشته باشد و برای یک مدیر خوب و عالم بودن نیاز به آموزش می باشد. مرکز مشاوره کسب و کار آکو با برگزاری دوره های مدیریت و مشاوره خصوصی به مدیران در خدمت شما می باشد تا به رشد و بهبود کسب و کارتان کمک کند.

برای دریافت مشاوره می توانید فرم زیر را پر کرده و با ما در ارتباط باشید.

 

نام و نام خانوادگی(ضروری)
شغل شما(ضروری)

 

منبع : آکو

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.