46 ایده بازاریابی کسب و کار کوچک در سال 1401

46 ایده بازاریابی کسب و کار کوچک در سال 1401

46 ایده بازاریابی کسب و کار کوچک :

چه در مرحله راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید باشید و چه در حال حاضر یک کسب‌وکار دارید، داشتن حضور آنلاین قوی برای برندتان بسیار مهم است.

در واقع، مصرف‌کنندگان بیش از هرجای دیگر در مورد کسب‌وکارهای محلی به‌صورت آنلاین اطلاعات کسب می‌کنند و Statista پیش‌بینی می‌کند که تعداد کاربران تجارت الکترونیک تا سال 2025 به 274 میلیون نفر برسد .

در این پست، به شما کمک می‌کنیم تا استراتژی بازاریابی کسب‌وکار کوچک خود را با استفاده از بازاریابی درون‌گرا بسازید و بهینه کنید ، و شما را برای جذب مشتریان جدید و در نهایت رشد کسب‌وکارتان آماده کنیم.

بازاریابی کسب و کارهای کوچک

بازاریابی به منظور افزایش آگاهی از برند و ایجاد خط لوله ای از سرنخ های واجد شرایط است که به فروش تبدیل می شوند. با یک کسب و کار کوچک، به دلیل دید کمتر و کمبود منابع (مانند بودجه یا زمان) می‌تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، استراتژی های کلیدی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تلاش های بازاریابی کسب و کار کوچک خود را افزایش دهید.

خواه با بودجه محدود دست و پنجه نرم کنید، محدودیت های زمانی ناشی از داشتن یک تیم کوچکتر، یا حتی فقدان جهت، یک برنامه بازاریابی مناسب برای کسب و کار شما می تواند راهنمایی هایی را به شما ارائه دهد.

این استراتژی‌ها به دلیل ایجاد آگاهی و درآمد برای سازمانتان اساسی هستند:

1. مخاطبان خود را بشناسید.

یک اشتباه کلیدی این است که فکر کنید “هر کسی” خریدار شماست. شرکت‌های بزرگ‌تر ممکن است بتوانند بازار گسترده‌ای را جذب کنند، اما آنها می‌گویند: «ثروت‌ها در جایگاه هستند» به دلیلی. یک طاقچه جایی است که شما به عنوان یک کسب و کار کوچک بیشترین اهرم را خواهید داشت. و برای ایجاد یک جایگاه و جذابیت برای خریداران در داخل طاقچه، باید دردها، مشکلات، رویدادهای محرک و اولویت‌های آنها را درک کنید.

چه چیزی آنها را وادار به تصمیم گیری برای خرید می کند؟ اگر موفق شوند چگونه به نظر می رسد؟ دانستن این موارد به شما کمک می‌کند پیام‌هایی را بسازید که طنین‌انداز شده و یک مورد قانع‌کننده برای راه‌حل شما ایجاد کند.

با فکر کردن به مشتریان فعلی خود و افرادی که می خواهید با آنها کار کنید شروع کنید. سپس، یک شخصیت خریدار ایجاد کنید تا فرآیند ورود به مشتری ایده آل خود را آغاز کنید.

2. بر ارزش پیشنهادی خود تأکید کنید.

اگر تفاوتی بین شما و رقیبتان وجود ندارد، دلیلی وجود ندارد که خریدار مجبور شود با شما کار کند. ارزش پیشنهادی شما چیزی است که شما را از دیگران در فضای خود متمایز می کند و مشتریان احتمالی شما را به این نتیجه می رساند که شما ارائه دهنده ای هستید که باید با آنها بروید. چه کاری را بهتر از هر کسی در این صنعت انجام می دهید؟ انتقال این یک استدلال قانع کننده است.

3. روی اهداف و اهداف منحصر به فرد متمرکز بمانید.

اگر در حال کاوش در دنیای بازاریابی هستید، ممکن است متوجه شده باشید که مسیرهای زیادی وجود دارد که می توانید به آنها بروید. وسوسه انگیز است که این کار را به یکباره انجام دهید و یک ماشین پیچیده بسازید به این امید که همه پایه های خود را پوشش داده باشید، و این کار آسانی است. زیاد به عهده گرفتن

در عوض، مشخص کنید که بیشترین تأثیر را کجا خواهد گذاشت. بزرگترین نقطه کور در بازاریابی شما که مانع رشد شما می شود کجاست؟ یک هدف عملکردی در اطراف آن یک حوزه کلیدی تعیین کنید و منابع خود را بر روی فعالیت ها و تاکتیک هایی متمرکز کنید که به آن یک هدف عملکردی دست می یابند. زمانی که به سمت آن هدف منحصر به فرد پیشرفت کردید، می توانید تلاش های خود را گسترش دهید یا به ابتکارات دیگری بپردازید.

4. از نمایشنامه های کوتاه مدت استفاده کنید.

ضایعات را شروع کنید. همانطور که مقیاس می گیرید، دیدن ROI زودتر بسیار مهم است. این به شما انگیزه و جریان نقدی را برای اجرای پروژه های بزرگتر، بازی های بلندمدت و مدل های رشد پایدارتر می دهد.

تاکتیک هایی که ساختن آنها زمان بر است (مانند سئو) برای ابتکارات اولیه شما مناسب نیستند زیرا به زودی بازدهی مطابق میل خود را نخواهید دید. اگر منابع کافی برای شروع از آنجا دارید، عالی است، اما تمام تخم مرغ های خود را در آن سبد قرار ندهید.

اگر شواهدی دارید که نشان می‌دهد افراد با قصد خرید راه‌حل خاص شما به Google مراجعه می‌کنند، ممکن است متوجه شوید که تبلیغات پولی آن ROI کوتاه‌مدت را به شما می‌دهد.

5. آنچه را که کار می کند دوبرابر کنید.

هنگامی که ابتکارات خود را اجرا کردید و چند چیز را آزمایش کردید، به داده ها توجه کنید. این می تواند شما را از آنچه کار می کند مطلع کند. همانطور که مقیاس می کنید، ایده خوبی است که روش های اثبات شده درآمدزایی را دو برابر کنید.

6. قدرت مشتریان موجود را درک کنید.

به طور متوسط ​​هزینه جذب مشتری جدید پنج برابر بیشتر از بستن مشتری موجود است. این بدان معناست که شما نباید بازاریابی را پس از خرید متوقف کنید.

فرصت های خود را برای تکرار خرید، فروش مجدد و بیع متقابل شناسایی کنید. از آنجایی که مشتریان فعلی شما قبلاً خریدی انجام داده اند، از قبل شما را می شناسند، دوست دارند و به شما اعتماد دارند. اگر تجربه خوبی ارائه کرده اید، به آنها دلیلی داده اید تا در صورت نیاز دوباره با شما تجارت کنند.

حتی اگر نیازی وجود نداشته باشد (در مواردی که خرید یکباره و بدون فرصت فروش انجام می شود)، همچنان باید مشتریان خود را خوشحال کنید. تبلیغات دهان به دهان یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند (و رایگان) است.

 

7. از ابزارهای تبلیغاتی رایگان استفاده کنید.

در مورد ابزارهای تبلیغاتی رایگان، توجه به این نکته مهم است که از آنجایی که شما به هدف و دامنه محدودی متعهد شده اید، نیازی به افزایش هزینه های اضافی خود با ابزارها نیست. در صورت امکان از ابزارهای تبلیغاتی رایگان استفاده کنید و فقط در صورتی به ابزارهای پولی متعهد شوید که بدانید آنها به شدت عملیات یا عملکرد موجود را بهبود می بخشند. در اینجا لیست مفیدی از ابزارهای بازاریابی (برخی رایگان و پولی) آمده است.

8. یک وب سایت برای داشتن حضور آنلاین خود ایجاد کنید.

داشتن یک وب سایت حرفه ای یکی از مهمترین دارایی هایی است که برای کسب و کار کوچک خود ایجاد خواهید کرد. این جایی است که شما نشان خواهید داد که چه کسی هستید، چه چیزی ارائه می دهید، کجا هستید و چگونه یک مشتری بالقوه می تواند با شما ارتباط برقرار کند.

این کانالی است که شما همیشه مالک آن خواهید بود (برخلاف سایر پلتفرم‌ها که ممکن است سیاست‌ها را تغییر دهند یا از مد افتاده باشند)، و علاوه بر اینکه مکانی برای ارسال ترافیک از تبلیغات و سایر ابتکارات بازاریابی است، قابلیت ایجاد ترافیک ارگانیک را نیز دارد.

وب سایت شما نیز فقط یک بروشور ساده نیست. شما این توانایی را دارید که با درک نحوه تبدیل ترافیک و تبدیل آنها به سرنخ، آن را به یک فروشنده 24-7 نفره تبدیل کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

برای یکی از بهترین ابزارهای وب سایت، CMS HubSpot را بررسی کنید .

9. وبلاگ نویسی را برای جذب مشتریان بالقوه برای وب سایت خود در نظر بگیرید.

وبلاگ نویسی یک راه عالی برای ایجاد ترافیک ارگانیک است، به ویژه برای آن دسته از افراد بالقوه ای که هنوز به تصمیم خرید نرسیده اند . علاوه بر این، می تواند اعتبار را در فضای شما ایجاد کند و شما را به عنوان یک رهبر فکری قرار دهد.

برای راه اندازی یک وبلاگ، می توانید از یک ابزار وب سایت ارزان یا رایگان برای ایجاد یک سایت رایگان و استفاده از یکی از قالب های آنها استفاده کنید. حتی اگر فقط یک بار در هفته منتشر کنید، دید آنلاین وب سایت شما را بهبود می بخشد و به مشتریان بالقوه خود آموزش می دهد که چرا باید به شرکت شما اعتماد کنند. اگر می‌خواهید خودتان پست‌های خود را بنویسید، این راهنمای مبتدی برای نوشتن را بررسی کنید.

هنگامی که شروع به نوشتن کردید، می توانید یک فراخوان برای اقدام به پست های خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان در وبلاگ شما مشترک شوند و ایمیل دریافت کنند. هنوز آماده خرید هر چیزی از شما هستم.

قالب های گرافیکی پست وبلاگ

10. خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید.

با وجود میلیاردها مشتری بالقوه که روزانه از پلتفرم های مختلف استفاده می کنند، رسانه های اجتماعی یک ابزار قدرتمند تجاری است. بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا با مشتریان بالقوه تعامل داشته باشید، آگاهی از برند ایجاد کنید و محصولات خود را تبلیغ کنید. چرا نمی خواهید دیده شوید که مشتریان بالقوه شما وقت خود را در کجا می گذرانند؟

۱۱- روی تبلیغات سرمایه گذاری کنید.

ایجاد ترافیک ارگانیک مدتی طول می کشد و به عنوان یک کسب و کار کوچک، می خواهید روی نمایش های کوتاه مدت سرمایه گذاری کنید. تاکتیک‌های پرداخت برای بازی که خریداران را با قصد بالا هدف قرار می‌دهند، برای بردهای کوتاه‌مدت برای شروع سریع اهداف دیگر عالی هستند.

اگر بدانید که مخاطبان هدف شما در حال جستجوی وب برای محصول یا راه حل شما هستند، تبلیغات گوگل عالی است. اگر اینطور نیست، ممکن است به جای آن تبلیغات رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید. افراد در رسانه های اجتماعی قصد خرید کمتری دارند، اما با تبلیغات بسیار هدفمند و برداشت های کافی، علاقه مخاطبان خود را به دست خواهید آورد.

12. مطمئن شوید که در حال گرفتن اطلاعات مشتریان بالقوه وب هستید.

ما در مورد دید و ترافیک زیاد صحبت کرده‌ایم، اما هنوز به این موضوع پرداخته‌ایم که چگونه این موارد به افزایش درآمد کمک می‌کنند. یک راه ساده برای شروع تولید سرنخ یا مشتریان از وب سایت خود، پیاده سازی یک ابزار تبدیل است.

یک گزینه ساده و رایگان HubSpot Marketing Free است. با استفاده از این ابزار برای افزودن یک ویجت پاپ آپ به وب سایت خود ، می توانید شروع به جمع آوری آدرس ایمیل مشتریان بالقوه کنید. از آنجا، می توانید تبلیغات و پیشنهادات را ارسال کنید و آنها را به مشتریان پولی تبدیل کنید. شما همچنین می توانید هر یک از این 24 ابزار تبدیل را پیاده سازی کنید تا به شما کمک کند تا وب سایت خود را بهینه کنید و از آن برای هدایت سرنخ ها استفاده کنید.

13. از بازاریابی ایمیلی برای پرورش سرنخ استفاده کنید.

فقط به این دلیل که شما ترافیک وب سایت را به سرنخ تبدیل کرده اید به این معنی نیست که آن سرنخ ها هنوز آماده خرید هستند. مهم است که در ذهن خود بمانید و آنها را به تصمیم خرید نزدیک کنید.

بازاریابی ایمیلی بخش مهمی از ابزار بازاریابی شما است. در واقع، 73 درصد از نسل هزاره ترجیح می‌دهند ارتباطات کسب‌وکارها از طریق ایمیل انجام شود.

این استراتژی یک راه آسان، رایگان و مقیاس پذیر برای برقراری ارتباط با مشتریان جدید و فعلی است.

هنگامی که یک ابزار بازاریابی ایمیلی را در اختیار دارید (بسیاری از آنها ارزان یا حتی رایگان هستند)، با ایمیل فرستادن خبرنامه ها (با پست های جدید وبلاگ خود) و سایر تبلیغات در پایگاه داده خود آزمایش کنید. ما می دانیم که صاحبان کسب و کارهای کوچک زمان زیادی برای اختصاص دادن به بازاریابی دیجیتال ندارند، بنابراین استفاده از اتوماسیون بازاریابی را در نظر بگیرید تا این فرآیند را برای خود آسان تر کنید.

برای شروع برنامه ریزی استراتژی بازاریابی ایمیلی خود، این راهنما و الگو را از HubSpot بررسی کنید.

راه های ارتباط باما:      09022048575   اینستاگرام  واتساپ   سایت

14. روابط را با CRM مدیریت کنید.

بازاریابی ایمیلی زمانی بهترین کار را انجام می دهد که ایمیل های شخصی و هدفمند ارسال می کنید. این با پایگاه داده مشتری یا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شروع می شود.

CRM شما اطلاعات مربوط به سرنخ ها، مشتریان بالقوه و مشتریان شما را ذخیره می کند تا بتوانید تعاملات مشتری را پیگیری کنید و فرصت های فروش را به طور موثرتری شناسایی کنید.

HubSpot یکی از بهترین CRM ها را دارد (و از همه بهتر، کاملا رایگان است).

15. به عنوان یک کانال تبلیغاتی به تبلیغات دهان به دهان متمایل شوید.

همانطور که قبلا ذکر شد، خوشحال کردن مشتریان می تواند تاثیر زیادی بر تجارت شما داشته باشد، در درجه اول در خریدهای مکرر و تبلیغات شفاهی. اگر یک تجربه عالی ارائه دهید، مشتریان شما تمایل بیشتری خواهند داشت تا نظرات خود را بنویسند، اظهار نظر کنند و به دوستان خود درباره شما بگویند.

به همین دلیل است که اندازه گیری رضایت مشتری و تشویق مشتریان به انتشار این موضوع ایده خوبی است .

 

 

1. هویت برند خود را تعیین کنید.

داشتن هویت برند ثابت برای تبلیغ کسب و کار شما را حرفه ای تر جلوه می دهد و به جذب مشتریان جدید کمک می کند. طبق یک مطالعه در سال 2020، نزدیک به 9 نفر از هر 10 نفر به برند وفادار هستند که تقریباً 25٪ از آنها در سال 2020 نسبت به سال 2019 وفادارتر به برند هستند.

جف بزوس، بنیانگذار آمازون، برندسازی یک شرکت را اینگونه توصیف کرده است: «آنچه که دیگران در مورد شما می گویند وقتی در اتاق نیستید». به عبارت دیگر، برند شما احساسات و عواطفی است که افراد با شنیدن نام شرکت شما دارند. این ترکیبی از نام تجاری، لوگو، زیبایی شناسی و طراحی تمام دارایی های شما است.

2. شخصیت خریدار خود را شناسایی کنید.

وقتی تصور می کنید یک مشتری در حال جستجوی محصول یا خدمات شماست، آنها چگونه هستند؟ نقاط درد آنها چیست؟ شغل آنها چیست؟ ایجاد یک شخصیت خریدار که داستانی از مشتری ایده‌آل شما را بیان می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند تا وب‌سایتی بسازید که برای آنها بهینه شده است.

با یادگیری بیشتر در مورد مشتری هدف خود از طریق ایجاد شخصیت خریدار ، می توانید بهتر بفهمید که آنها چه نوع چیزهایی را جستجو می کنند تا بتوانید آن عبارات را در وب سایت خود قرار دهید.

3. طراحی لوگو و سایر دارایی ها.

برای شروع به جریان افتادن آب خلاق، طرح رنگ خود را در نظر بگیرید و پالت‌های رنگی را با Adobe Color یا Coolors مطالعه کنید. می توانید پالت های رنگی از پیش ساخته یا سفارشی شده خود را ایجاد کنید یا نگاه کنید.

برای ایجاد لوگو، توصیه می‌کنم Upwork یا Freelancer را بررسی کنید. گزینه‌های رایگان و کم‌هزینه‌تری برای طراحی لوگوی خود به صورت آنلاین وجود دارد، اگرچه استفاده از یک فریلنسر یا آژانس می‌تواند محصولی با کیفیت بالاتر به شما بدهد و شما را با یک طراح مرتبط کند که می‌تواند دارایی‌های برند شما را با رشد شرکت تغییر دهد و به روز کند.

4. وب سایت خود را با یک قالب CMS بسازید.

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک نسبتاً با فناوری هستید، احتمالاً می خواهید وب سایت خود را بسازید. یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) فرآیند را ساده می کند.

اکثر CMS ها قالب های قابل تنظیمی را برای سایت شما ارائه می دهند که می توانید به صورت رایگان یا با هزینه اندک دریافت کنید. الگوهایی برای سطوح مختلف مهارت وجود دارد – از مبتدی تا پیشرفته.

هنگامی که وب سایت خود را ایجاد کردید، اکثر پلتفرم های CMS افزونه هایی را ارائه می دهند تا به شما در بهینه سازی محتوای خود برای جستجو کمک کنند (به دنبال افزونه های SEO باشید). این به شما کمک می کند تا در گوگل رتبه بهتری کسب کنید – که در ادامه به طور عمیق تر به آن خواهیم پرداخت.

5. استراتژی ورود به بازار را ترسیم کنید.

هنگامی که تمام ابزارهای مورد نیاز برای تبلیغ محصول یا خدمات خود را فعال کردید، باید یک طرح تبلیغاتی ایجاد کنید که با سفر مشتری هماهنگ باشد. در نظر بگیرید که کدام محتوا مشتریان بالقوه شما را جذب، درگیر و خوشحال می کند و چگونه آنها را به مشتری تبدیل می کنید.

برای کمک به برنامه ریزی این فرآیند، از این الگو استفاده کنید.

6. یک فریلنسر استخدام کنید تا به شما کمک کند تا محتوای خود را افزایش دهید.

اگر برای ایجاد وبلاگ های منظم یا محتوای تبلیغاتی به کمک نیاز دارید، به جای سرمایه گذاری در یک کار تمام وقت، یک فریلنسر استخدام کنید. Upwork را برای وبلاگ نویس، فیلمبردار یا عکاس آزاد امتحان کنید. همچنین می توانید استخدام یک آژانس بازاریابی برای یک پروژه بزرگتر را در نظر بگیرید.

7. برای کمک به طراحی وب با آژانس ها یا فریلنسرها مشورت کنید.

اگر در بخش فنی نیستید و می خواهید یک وب سایت برای کسب و کار کوچک خود ساخته شود، می توانید از یک فریلنسر یا یک آژانس بازاریابی متخصص در طراحی وب استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای مشاغلی است که قبلاً یک وب سایت دارند اما برای کمک به بهبود رتبه گوگل شما به به روز رسانی و اصلاح آن برای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) نیاز دارند.

برای پیدا کردن یک فریلنسر یا مشاور بازاریابی در منطقه خود، می توانید از Upwork (فیلتر کردن بر اساس طراحی/خلاق)، Codeable (برای کارشناسان وردپرس) یا Freelancer استفاده کنید.

8. سایت خود را با ابزارهای تحلیلی ردیابی کنید.

اگر قبلاً وب‌سایتی ایجاد نکرده‌اید و با عناصر فنی کاملاً راحت نیستید، ابزارها و خدمات رایگان مختلفی برای شروع به کار به شما کمک می‌کنند. هنگامی که وب سایت خود را ایجاد می کنید، مطمئن شوید که Google Analytics یا HubSpot Marketing Free را پیاده سازی کرده اید (که هر دو محصول رایگان هستند) تا بتوانید به راحتی ردیابی کنید که چه کسی به سایت شما نگاه می کند.

46 ایده بازاریابی کسب و کار

9. رتبه گوگل خود را با سئو افزایش دهید.

اگر قبلاً یک کسب و کار دارید، آیا تا به حال خودتان یا محصول/خدمتتان را به صورت آنلاین جستجو کرده اید؟ اگر چنین است، آیا فکر می کنید، “چرا وب سایت من در گوگل نمایش داده نمی شود؟” اگر چنین است، احتمالاً فکر کرده اید، “چگونه در گوگل رتبه بندی کنم؟” یا “چگونه می توانم رتبه گوگل خود را بهبود بخشم؟”

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود یک سایت یا صفحه خاص در بالاترین نقطه در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل ( SERP ) ظاهر شود. Backlinko برخی از مهمترین فاکتورهای گوگل را گزارش می دهد که شامل داشتن کلمات کلیدی مرتبط (و قرارگیری آنها در سایت شما)، طول محتوای شما، داشتن محتوای با کیفیت بالا، سرعت بارگذاری صفحه شما، تعداد دفعات ارسال محتوا و موارد دیگر است.

وقتی همه چیز به پایان می رسد، گوگل اساسا سعی می کند بهترین محتوا را برای ارائه به شخص جستجوگر پیدا کند. به عنوان مثال، اگر من به دنبال بهترین سالن در نیوپورت، رود آیلند هستم، یافتن یک صفحه وب از سالنی که بسته شده است و در نیوپورت، کنتاکی قرار دارد، برایم مفید نخواهد بود. با این حال، یافتن یک سالن در منطقه خود با بررسی های عالی Yelp، یک وب سایت آسان برای پیمایش، و اطلاعات تماس به راحتی در دسترس برای من مفید خواهد بود. گوگل همیشه می‌خواهد مرتبط‌ترین و باکیفیت‌ترین محتوا را به نمایش بگذارد.

برای رتبه بالاتر در گوگل، می توانید از قدرت سئو یا بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید. برای شروع یادگیری همه چیز در مورد این تاکتیک بازاریابی قدرتمند، راهنمای نهایی SEO را بررسی کنید.

HubSpot SEO را به عنوان “تکنیک هایی توضیح می دهد که به وب سایت شما کمک می کند در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) رتبه بالاتری کسب کند. این باعث می شود وب سایت شما برای افرادی که به دنبال راه حل هایی هستند که نام تجاری، محصول یا خدمات شما می تواند از طریق موتورهای جستجو مانند Google ارائه دهد، قابل مشاهده تر باشد. یاهو و بینگ.” به عبارت دیگر، این مفهوم اساسی ساختار وب سایت و پست های وبلاگ شما است که برای اولین بار در موتورهای جستجو ظاهر شوند.

استراتژی سئو معمولاً از چند چیز تشکیل شده است. اینها شامل تحقیق در مورد شخصیت خریدار ، تحقیق کلمات کلیدی و تحقیقات سئوی درون صفحه است. این سه حوزه می توانند به شما کمک کنند تا نحوه جستجوی آنلاین بازار هدف شما را بیاموزید و کسب و کار خود را در موقعیتی قرار دهید که توسط افراد مناسب کشف شود.

10. فرصت های کلمات کلیدی را تحقیق کنید.

تحقیق کلیدواژه توسعه تحقیق شخصیت خریدار است. می توانید از پرسوناژهایی که ایجاد کرده اید برای جستجوی بهترین کلمات کلیدی برای برند خود استفاده کنید، سپس از ابزاری مانند KW Finder برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای مخاطبان هدف خود استفاده کنید.

سپس، می‌توانید تحقیقات و بهینه‌سازی سئو را در صفحه انجام دهید. اینجا جایی است که آن کلمات کلیدی را در مکان های صحیح وب سایت خود قرار می دهید – مانند توضیحات متا، عنوان صفحه و تگ های H1.

11. وب سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید.

بیشتر جستجوهای Google در دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شوند ، بنابراین داشتن سایتی که وقتی شخصی در گوشی هوشمند خود وارد سایت می‌شود تمیز و راحت به نظر برسد بسیار مهم است. یک سایت تلفن همراه همچنین می تواند برای سئو مفید باشد، با موتورهای جستجو مانند گوگل که اگر سایت موبایلی داشته باشید، رتبه بالاتری به شما می دهد.

برای ساختن سایتی که در موبایل خوب به نظر می رسد، لازم نیست متخصص فناوری باشید. در واقع، اکثر پلتفرم‌های CMS مانند HubSpot در حال حاضر قالب‌های بهینه‌سازی شده برای موبایل را ارائه می‌دهند.

12. پست های وبلاگ بهینه شده بنویسید.

محتوا و وبلاگ نویسی در مورد رتبه بندی موتور جستجو بسیار مهم هستند . هرچه کلمات کلیدی مورد نظر شما بیشتر در محتوای با کیفیت و مفید شما ظاهر شود، احتمال اینکه در نتایج جستجو ظاهر شوید بیشتر می شود. یک راه عالی برای تبدیل شدن به یک مرجع در موضوع، محصول یا خدمات خود، وبلاگ نویسی است.

مطمئن شوید که با در نظر گرفتن سئو می نویسید – از این چک لیست سئو برای وبلاگ نویسان یا یک افزونه وردپرس مانند Yoast استفاده کنید.

13. محتوای عکس و ویدیو را آزمایش کنید.

طبق تحقیقات HubSpot ، بیش از 50٪ از مصرف کنندگان مایل به دیدن ویدیوهای برندها هستند. علاوه بر این، اکثر برنامه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام از طرح بندی های بصری بیشتری استفاده می کنند. برای همگام شدن با این روندها، بهتر است چند ویدیوی بازاریابی تهیه کنید. اگر از این نکات استفاده می کنید ، تولید چند مورد می تواند بسیار ارزان باشد.

14. صفحات تجاری را در فیس بوک و Yelp راه اندازی کنید.

اگر کسب و کار شما بر روی یک منطقه محلی متمرکز است، مهم ترین حساب ها برای شما فیس بوک، Yelp و ویژگی تجاری گوگل هستند. داشتن نظرات Yelp بالا، قدرت آنلاین شما را بهبود می بخشد و به رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند. می‌توانید کسب‌وکار خود را در Yelp به صورت رایگان ادعا کنید، نمایه خود را سفارشی کنید و عکس‌ها را اضافه کنید و شروع به درخواست بررسی کنید.

همین امر در مورد ثبت صفحه کسب و کار گوگل شما نیز صدق می کند. شما می توانید کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنید (به صورت رایگان) و تصاویر را اضافه کنید. (اگر تا به حال کسب و کار خود را در Google Maps جستجو کرده اید و از ندیدن آن ناامید شده اید، به این دلیل است که هنوز آن را ادعا نکرده اید!)

در فیس بوک، می توانید یک صفحه تجاری فیس بوک ایجاد کنید تا افراد بتوانند مکان و ساعات کاری شما را پیدا کنند.

برای هر کسب‌وکاری، داشتن حساب‌های به‌روز در رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند پیدا شوید و با مشتریان احتمالی درگیر شوید. یک حساب توییتر ، صفحه فیس بوک ایجاد کنید، نحوه استفاده از اینستاگرام را بیاموزید ، یک صفحه Pinterest ایجاد کنید (در صورت لزوم)، و از آنها به عنوان راهی برای کشف مشتریان جدید استفاده کنید.

15. استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بسازید.

در حالی که فیس‌بوک و Yelp ابزارهای عالی برای جستجوها و بررسی‌های محلی خواهند بود، پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام، پینترست و توییتر فرصت‌های بیشتری را برای اشتراک‌گذاری پست‌ها، محتوا و تبلیغات خود به شما ارائه می‌دهند.

اگر مشتریان شما بتوانند محصولات یا خدمات شما را به صورت آنلاین خریداری کنند، این پلتفرم ها راه دیگری برای یافتن شما در اختیار آنها قرار می دهند.

مطمئن شوید که با پیوستن به پلتفرم‌های بیش از حد به طور همزمان، خود را خیلی لاغر نکنید. برای آسان‌تر کردن استراتژی، در اینجا راهنمای پنج نوع پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی و مزایا و معایب هر کدام آورده شده است.

16. از رسانه های اجتماعی برای خدمات رسانی به مشتریان استفاده کنید.

هنگامی که در پلتفرم‌های انتخابی خود قرار گرفتید، حتماً به سؤالات مشتری یا دنبال‌کننده‌ها که از طریق نظرات پست یا پیام‌های مستقیم می‌پرسند، پاسخ دهید. این باعث می شود شرکت شما پاسخگو و معتبر به نظر برسد. در اینجا چند نمونه عالی از نحوه استفاده برندها از توییتر برای خدمات مشتری آورده شده است.

اگر توانایی دارید، یک مدیر رسانه اجتماعی با تجربه مدیریت جامعه را استخدام کنید. علاوه بر پست کردن محتوا در یک برنامه منظم، مدیران انجمن وظیفه پاسخگویی به سوالات یا نگرانی های دنبال کنندگان را دارند.

17. صفحات فرود جالب بسازید.

یک صفحه فرود به مشتریان بالقوه شما در ازای پر کردن فرم کوتاهی از اطلاعات تماس، منبعی رایگان ارائه می دهد. هنگامی که آنها منبع را دریافت می کنند، ممکن است از شرکت شما رضایت بیشتری داشته باشند و علاقه بیشتری به خرید محصول کامل داشته باشند.

18. یک استراتژی بازاریابی ایمیلی را برنامه ریزی کنید.

هنگامی که شروع به ایجاد محتوای منظم و ایجاد صفحات فرود کردید، می خواهید آنها را با مشتریان احتمالی که به نظر می رسد بیشتر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد محصول شما هستند، به اشتراک بگذارید. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم یک استراتژی بازاریابی ایمیلی بسازید .

در حالی که می خواهید مراقب باشید کسانی که در لیست ایمیل شما ثبت نام می کنند را با تعداد زیادی ایمیل بمباران نکنید، می خواهید فقط به اندازه ای ارسال کنید تا مشتریان احتمالی خود را مطلع و درگیر نگه دارید. وقتی استراتژی بازاریابی ایمیلی خود را ساده کردیم، معیارهای ما چگونه بهبود یافتند .

اگر قبلاً هرگز خبرنامه‌های معمولی نفرستاده‌اید، می‌توانید از HubSpot یا تعدادی ابزار مقرون‌به‌صرفه برای ایجاد و ارسال ایمیل با یک قالب حرفه‌ای استفاده کنید. بسیاری از ابزارهای ایمیل نیز تجزیه و تحلیل های اولیه را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد نرخ باز و کلیک را ردیابی کنید.

19. کوپن ها را در خبرنامه ها یا در صفحات فرود ارائه دهید.

قرار دادن یک کوپن در ایمیل های بازاریابی شما می تواند مخاطبان شما را جذب و خوشحال کند. پس از خرید یک محصول یا خدمات با نرخ تخفیفی، ممکن است تمایل بیشتری به پرداخت قیمت تمام شده آن داشته باشند. اگر یک سرویس اشتراک دارید، ارائه کدی برای یک آزمایش رایگان به مشتریان احتمالی نیز می‌تواند مفید باشد تا بتوانند آن را آزمایش کنند.

20. کانال های توزیع خود را در وب سایت خود به اشتراک بگذارید.

هنگامی که چند حساب رسانه اجتماعی دارید و به افراد اجازه می دهید در خبرنامه شما ثبت نام کنند، آن را در وب سایت خود برجسته کنید تا بازدیدکنندگان شما بتوانند شما را دنبال کنند. یکی از راه‌هایی که شرکت‌ها این کار را انجام می‌دهند این است که تمام نمادهای اجتماعی مرتبط و یک دعوت نامه ثبت نام در خبرنامه را در تمام صفحات وب سایت شما نمایش دهند. یک مکان خوب برای گنجاندن این موارد در گوشه سمت راست بالای صفحه یا در پاورقی هر صفحه است. به این ترتیب آنها قابل مشاهده هستند اما از هیچ محتوایی منحرف نمی شوند.

21. یک وبینار رایگان ارائه دهید.

وبینار به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا برای یک دوره کوتاه آنلاین که توسط شما میزبانی می شود ثبت نام کنند. این دوره ها معمولا بین 30 دقیقه تا یک ساعت هستند و به شما امکان می دهند نکاتی را ارائه دهید و به سؤالات مربوط به موضوعی که برند شما با آن آشنایی دارد پاسخ دهید. در حالی که این استراتژی می تواند به شما کمک کند اعتبار خود را در زمینه کاری خود افزایش دهید، همچنین می تواند به شما سرنخ ها و فرصت های فروش بالقوه ارائه دهد .

22. بازاریابی مشترک را امتحان کنید.

آیا کسب و کار محلی در منطقه شما وجود دارد که رقیب مستقیم نباشد اما محصول یا خدماتی را به مخاطبان هدف مشابه ارائه دهد؟ در نظر بگیرید که با آنها در یک کمپین هم مارک همکاری کنید که در آن شما یکدیگر را در رسانه های اجتماعی، از طریق ایمیل یا در وبلاگ خود تبلیغ می کنید. در حالی که به شرکت شریک خود تبلیغ بیشتری می‌دهید، به طرفداران آن‌ها نیز اجازه می‌دهد درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

23. مشتریان خوشحال را تشویق کنید تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

وقتی یک مشتری خوشحال در مورد اینکه شرکت شما چقدر عالی است در رسانه های اجتماعی یا یک سایت نقد صحبت می کند، محصول یا خدمات شما سرمایه گذاری خوبی به نظر می رسد. حتی در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات شفاهی همچنان عامل مهمی در تصمیم خرید افراد است . اگر مشتری بالقوه‌ای ببیند که دوستی در فیس‌بوک درباره کسب‌وکار شما غرغر می‌کند یا اگر عکسی از یک وعده غذایی از رستوران شما در اینستاگرام منتشر کند، احتمالاً می‌تواند برود. به هر حال، 71 درصد از مصرف‌کنندگان بیشتر بر اساس ارجاع‌های رسانه‌های اجتماعی خرید می‌کنند .

اگر مشتریان به شما می گویند که محصول شما را دوست دارند، آنها را تشویق کنید تا تجربه خود را در Yelp، Google یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. اگر یک کسب و کار فیزیکی دارید، ممکن است بخواهید با دسته های حساب خود ثبت نام کنید تا مشتریان بدانند در صورت ارسال عکس از محصول شما، چه کسی را برچسب گذاری کنند.

24. آزمایش های بازاریابی را امتحان کنید.

اگر پلتفرم اجتماعی جدیدی وجود دارد که به آن علاقه دارید یا یک روند بازاریابی جدید وجود دارد، از آزمایش کردن نترسید. اگر یک آزمایش خوب پیش برود، می توانید از بازی جلوتر باشید، و هرگز ضرری ندارد که یک رهبر فکری در صنعت خود باشید.

هنگامی که یک استراتژی بازاریابی جدید را آزمایش می کنید، حتما یک فرضیه یا سوال محکم در ذهن داشته باشید. این شما را روی هدف نهایی متمرکز نگه می‌دارد و تمایل به تعقیب چیزهای بزرگ بعدی را کاهش می‌دهد. همچنین، برای اینکه در صورت کسب نتایج خوب یا بد، مراحل بعدی خود را آماده کنید. در اینجا یک راهنمای سریع برای رهبری یک آزمایش بازاریابی موفق است.

 

46 ایده بازاریابی کسب و کار کوچک

بازاریابی - نکات و ایده هایی برای کسب و کارهای کوچک خلاصه خلاصه

ایده های تبلیغاتی مشاغل کوچک

اکنون که برخی از اصول استراتژی بازاریابی را پوشش دادیم، بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید دلارهای تبلیغاتی خود را به کار بگیرید. در زیر چند راه برای مقابله با تبلیغات برای مشاغل کوچک آورده شده است.

1. Google My Business را راه‌اندازی کنید.

ایجاد یک نمایه رایگان Google برای کسب و کار من اولین قدم ساده برای کمک به مشتریان بالقوه برای یافتن کسب و کار شما است. فقط چند دقیقه طول می کشد تا اطلاعات تماس کسب و کار، ساعات کاری، عکس ها و فهرست خدمات خود را اضافه کنید.

یکی دیگر از مزایای داشتن یک نمایه تجاری Google این است که برای ایجاد آن نیازی به ویترین ندارید. نمایه شما همچنین دارای تجزیه و تحلیل است که می تواند به شما در درک بهتر نحوه ارتباط مشتریان با کسب و کار شما کمک کند. علاوه بر این، می توانید بررسی کنید و به نظرات مشتریان پاسخ دهید و بدانید چه کلمات کلیدی آنها را به صفحه کسب و کار شما آورده است.

2. تبلیغات PPC را با گوگل و بینگ در نظر بگیرید.

استفاده از برنامه های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک مانند Google Adwords یا Microsoft Advertising نیز می تواند به جذب مشتریان به سمت کسب و کار شما کمک کند. اگر سخت روی سئو کار می کنید، اما همچنان به دنبال تقویت بیشتر هستید، PPC یا تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را در نظر بگیرید.

با استفاده از این تکنیک بازاریابی موتور جستجو، از گوگل ادوردز یا تبلیغات مایکروسافت برای نشان دادن به عنوان یک لیست تبلیغاتی در نتایج جستجو استفاده می کنید. قبل از اینکه وارد PPC شوید، باید مطمئن شوید که صفحه فرود شما تا حد امکان بهینه شده است. اگر با کلیک پرداخت می کنید و کسانی که روی صفحه کلیک می کنند تبدیل نمی کنند، دلار تبلیغاتی را از دست خواهید داد.

3. تبلیغات رسانه های اجتماعی را اجرا کنید.

اکثر پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی گزینه‌های تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه‌ای را ارائه می‌کنند که می‌توانند به شما کمک کنند تا پست‌های خود را برای مخاطب خاصی هدف قرار دهید. در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک سال‌ها در فیس‌بوک، توییتر و لینکدین تبلیغات می‌کنند، اینستاگرام اکنون به برندها اجازه می‌دهد از طریق ابزار Shoppable خود تبلیغات کنند .

Pinterest همچنین یک گزینه عالی برای مشاغل کوچک برای تبلیغات است. در واقع، کاربران پینترست می گویند که این پلتفرم نسبت به سایر پلتفرم ها تأثیر بیشتری بر سفر خرید آنها دارد. تبلیغات خرید در پینترست سه برابر بیشتر از سایر پلافرم های رقیب تبدیل می شود.

4. از محصولات در Etsy و آمازون حمایت مالی کنید.

اگر قبلاً در آمازون فروشگاه راه‌اندازی کرده‌اید، می‌توانید با شرکت در برنامه محصولات حمایت‌شده آن‌ها، به محصولات خود رونق دهید . این برنامه تبلیغاتی هزینه به ازای هر کلیک، تبلیغات را از لیست محصولات شما تولید می کند و به طور خودکار تبلیغات شما را هدف قرار می دهد، و اگر قبلاً هیچ کمپینی ایجاد نکرده اید، آن را به گزینه ای عالی تبدیل می کند.

اگر سازنده هستید و اجناس خود را در Etsy می فروشید، از تبلیغات Etsy برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید. مشابه آمازون، این مدل هزینه به ازای هر کلیک با حداقل بودجه روزانه پیش فرض یک دلار است. با تبلیغات Etsy محصولات شما در جستجوی Etsy، صفحات دسته بندی و صفحات بازاریابی برجسته می شوند.

5. از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید.

برخی از بهترین تبلیغاتی که می توانید دریافت کنید از مشتریان فعلی است. مشتریان خوشحال می توانند برند شما را تضمین کنند و اثبات اجتماعی را به کمپین های بازاریابی شما اضافه کنند. از مشتریان خود بخواهید نظرات خود را بنویسند یا اگر قبلاً محتوایی را در رسانه های اجتماعی با نام تجاری شما ایجاد کرده اند، برای اشتراک گذاری آن اجازه بخواهید.

6. یک برنامه ارجاع ایجاد کنید.

در مورد کمک گرفتن از مشتریان فعلی خود صحبت می کنیم، می توانید با استفاده از یک برنامه ارجاع آنها را تشویق کنید . در ازای جذب مشتریان جدید، تخفیف، هدیه رایگان یا مزایای دیگری ارائه دهید.

مشتریان ارجاع شده 18 درصد بیشتر از کسانی که وفادار نیستند و 13 درصد بیشتر برای خرید خرج می کنند. از آنجایی که این مشتریان جدید توسط شخصی که می شناسند به شما ارجاع داده شده اند، به احتمال زیاد تجربه مشتری مثبتی خواهند داشت.

7. با اتاق بازرگانی محلی خود تبلیغ کنید.

اگر ویترین فروشگاه دارید، ممکن است سرمایه گذاری خوبی برای تبلیغات با اتاق بازرگانی محلی یورو باشد. هر شهر متفاوت است، اما معمولاً می‌توانید در وب‌سایت، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها، و با پرداخت هزینه سالانه در خبرنامه ایمیل آن‌ها معرفی شوید.

این نه تنها یک راه عالی برای معرفی برند شماست، بلکه فرصتی عالی برای برقراری ارتباط با صاحبان مشاغل کوچک است.

بازاریابی کسب و کار خود را همین امروز شروع کنید

صاحبان مشاغل کوچک که به دنبال راهی برای ردیابی بازگشت سرمایه و آگاهی از برند هستند نیاز به بازاریابی دیجیتال دارند. نه تنها بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما ضروری است، بلکه بهینه سازی دارایی های آنلاین شما نیز برای موفقیت کلی کسب و کار شما ضروری است.

ممکن است برای ایجاد حضور آنلاین خود راه طولانی در پیش داشته باشید، اما هر قدمی که می توانید بردارید تأثیر زیادی بر کسب و کار شما خواهد داشت.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در سپتامبر 2020 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

راه های ارتباط باما:      09022048575   اینستاگرام  واتساپ   سایت

 

دسته بندی ها

از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *