رونمایی از هوش مصنوعی جدید گوگل با نام palm 2

palm 2

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

رونمایی از هوش مصنوعی جدید گوگل با نام palm 2

palm 2 را در رویداد I/O 2023، گوگل به جمع معرفی های خود در حوزه هوش مصنوعی اضافه کرد. همچنین، قابلیت های جدید هوش مصنوعی Bard نیز معرفی شد.این مدل زبانی قرار است  در دسترس  180 کشور دنیا قرار گیرد و خوبی آن این است که تمامی زبان های موجود جهان را پشتیبانی می کند.نکته جالب این است که در چند بخش در حال عرضه می باشد.

معرفی هوش مصنوعی Help Me Write

با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند از گوگل برای نوشتن نامه ها استفاده کنند. به این صورت که کاربران یک توضیح کوتاه به هوش مصنوعی می دهند و هوش مصنوعی پاسخ نامه را برایشان می نویسد.

ویژگی هوش مصنوعی Help me write

با  این هوش مصنوعی می توانید تمام ایمیل های خود را با استفاده از درخواستی که از این هوش مصنوعی انجام می دهید بنویسید.هم اکنون بخشی از Workspace Labs در دسترس کاربران می باشد که اگر علاقه دارید از استفاده کنید می توانید در آن عضو شوید.

اگر علاقه مند به استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار خود هستید به شما خواندن مقاله ی  ۱۰ ابزار فوق العاده هوش مصنوعی در کسب و کار  را پیشنهاد می دهیم.

معرفی هوش مصنوعی Med Palm 2

معرفی هوش مصنوعی med palm 2

med palm 2 در حد فوق تخصص پاسخگوی سوالات پزشکی می باشد و کاملا مسلط بر این حوزه می باشد.گوگل ادعا می‌کند که نرم‌افزار آن می‌تواند در سطح تخصصی درباره آزمایش‌های پزشکی نظر بدهد.

معرفی هوش مصنوعی sec palm 2

sec palm 2 در زمینه امنیت کاربرد دارد کد های مدنظر خود را به تحویل می دهید و این هوش مصنوعی باگ های (اشکالات) موجود در کد را برای شما مشخص کرده و آن ها را بر طرف می کند. این نسخه در هوش مصنوعی Duet AI برای گوگل کلاود استفاده می‌شود. سطح بندی پالم 2 برای پشتیبانی از نیازهای مختلف است و باعث می‌شود سرعت متناسب با عملکرد تنظیم شود.

اضافه شدن هوش مصنوعی Palm 2 بر روی Brad 2

اضافه شدن هوش مصنوعی palm 2 بر روی brad 2

و حالا از palm 2 بر رو brad 2  استفاده می شود؛ که brad 2 سوالات را با استدلال و منطق بیشتری پاسخ می دهد که با توجه به اینکه دیتای موجود در گوگل در مقایسه با مایکروسافت و چت جی پی تی ، بینگ و…خیلی بیشتر است این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک صفحه اول گوگل را از آن خود کند؛ یعنی وقتی شما در گوگل سرچ می کنید تمام نتایج موجود از جستجوی شما متعلق به هوش مصنوعی باشد زیرا این جواب ها با منبع، استدلال و منطق کاملی همراه می باشند.

به شما خواندن مقاله ی  انقلابی در کسب و کار با هوش مصنوعی را برای مطالعه پیشنهادمی دهیم.

Palm 2 و همکاری هوش مصنوعی Adobe Firfly با گوگل

 

همکاری هوش مصنوعی Adobe firfly با گوگل

جالب اینکه اینبار گوگل Adobe firfly  را با خود همراه کرده است؛ زیرا Adobe firfly  در زمینه تصویر بی همتاس.به زبان عامیانه می توان گفت گوگل به بازارهوش مصنوعی و ترند بودن come back  زده است.

و حالا گوگل باهمکاری که با Adobe firfly و …. دارد قطعا در آینده نزدیک شاهد اتفاقات خارق العاده ای خواهیم بود نکته بعد اینکه چون ما از سرویس گوگل نسبت به مایکروسافت استفاده بیشتری میکنیم.

قابلیت های جدید google با هوش مصنوعی

  1.  Immersive View: گوگل مپ خود از یک هوش مصنوعی استفاده می کند که به شما کمک می کند تا بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد خود پیدا کنید. اخیرا، گوگل قابلیت جدیدی به نام Immersive View به این برنامه اضافه کرده است. با استفاده از این قابلیت، شما می توانید نمای سه بعدی مسیر پیشنهادی را مشاهده کنید و بهتر درک کنید که در طول مسیر چه عواملی وجود دارند.
  2. magic editor : با استفاده از این مدل هوش مصنوعی یک سوژه انتخاب کرده در وسط کادر خود قرار می دهیم و با این هوش می توان هرگونه تغییری که در عکس خود می خواهیم را انجام دهیم و حتی درآینده نه چندان دور می توان عکس را به هوش مصنوعی تحویل داد و از او بخواهیم در لوکیشن مورد نظر خودمان آن عکس را برایمان ویرایش کند .
  3. universak translator : این هوش مصنوعی جذاب این قابلیت را دارد که هنگامی که دوبلور در حال ترجمه است حرکات لب و صدا را برایش سینک کند؛ کافیست ویدیو را در اختیار این هوش مصنوعی قرار دهیم و از او بخواهید زبان انگلیسی را و یا زبان فارسی برایمان دوبله کند.

سخن پایانی : آیا باید از هوش مصنوعی ترسید؟

اینطور تصور کنید که اگر هوش مصنوعی یک سریال باشد که 10 فصل داشته باشد و هر فصل آن 10 قسمت باشد این تازه قسمت اول از فصل یک است . فرد باهوش کسی است که بتواند در حوزه کاری خود یاد بگیرد چگونه از هوش مصنوعی که تا به امروز آمده و در حد یک ابزار است به شکل درست استفاده کند.

نباید ترسید که هوش مصنوعی جای شما را بگیرد بترسید از اینکه طرز استفاده از این ابزار را بلد نباشید و یک فرد باهوش و مهارت کمتر از شما با استفاده درست از هوش مصنوعی بتواند جای شما را بگیرد.

 

 

برای مشاوره می توانید از طریق باکس ذیل با ما در ارتباط باشید.
نام و نام خانوادگی(ضروری)
شغل شما(ضروری)

منبع: مشاوره کسب و کار آکو 

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.