مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک:در صورتی که کاری را شروع می‌کنید و با محدودیت های مالی در مراحل اولیه روبرو هستید، برندسازی می‌تواند به گسترش کسب و کار شما کمک کند. اما شاید فکر کنید که برندسازی فقط برای شرکت‌های بزرگ است. در حقیقت برند سازی کسب و کارهای کوچک نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. در این مرحله، تمرکز بیشتری بر روی بهبود درک از برند شما و جزئیات کوچک مثل تعامل صحیح با مشتریان، استفاده از لحن ثابت در تمام ارتباطات برند شما، ایجاد نقطه فروش منحصر به فرد و هدایت آن به خانه و غیره قرار می گیرد. در نهایت، مشاور برندینگ می تواند به شما در این راهنمایی کند و برای رسیدن به بهترین نتیجه، کارهای خود را به متخصصان ماجراجوی برندسازی بسپارید.

 

یک جفت چشم بی طرف

به عنوان صاحب کسب و کار، نباید به خاطر غرق شدن در کار خود سرزنش شوید. اما در هنگام تصمیم گیری های تجاری، باید گاهی به عقب برگردید و به نظرات دیگران اعتماد کنید. ارائه دهندگان خدمات برندینگ متخصص، دقیقا همین را ارائه می دهند. آنها ایده‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که احتمالا در نظر نگرفته‌اید و استراتژی‌های برندسازی مؤثری برای کسب‌وکارتان ارائه می‌دهند. نکته مهم این است که آنها شناخت خوبی از بازار دارند و می‌توانند در مورد استراتژی‌هایی که موثر هستند و استراتژی‌هایی که نمی‌توانند به شما کمک کنند، به شما مشاوره دهند.

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

گوش های شنوا ارائه دهید

بسیاری از صاحبان کسب و کار، مشاوران برندینگ را به عنوان افرادی می‌شناسند که به آن‌چه که آن‌ها می‌گویند، گوش نمی‌دهند. آن‌ها به اشتباه باور دارند که مشاوران برندسازی بیشتر به کتاب‌ها توجه می‌کنند تا به حل مشکلات واقعی کسب‌وکارشان. اما اگر با مشاور مناسب همکاری کنید، متوجه خواهید شد که واقعیت غیر قابل انکار است. نقش عمده هر متخصص برندینگ، گوش دادن به شماست، به خصوص در ابتدای رابطه. گوش دادن به داستان کسب‌وکار شما، چشم انداز، چالش‌ها و همچنین برنامه‌های شما برای آینده نزدیک و دور، بینش بهتری به اوضاع شما می‌دهد. در نتیجه، آنها در موقعیت بهتری خواهند بود تا اقدامات مناسبی را برای بهبود تصویر برند شما و پیشی گرفتن از رقبای شما انجام دهند.

 

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

راحتی و سرعت اجرا

هنگامی که یک متخصص برندسازی را استخدام می‌کنید، به طور خودکار یک مورد مهم از لیست کارهای خود را علامت زده اید. اما جدای از سهولت زمان بیشتر برای اختصاص دادن به وظایف دیگر، استخدام یک متخصص اجرای سریع را نیز تضمین می کند. آنها قبلاً به تحقیقات و داده‌های لازم برای ایجاد یک استراتژی برندی موفق دسترسی داشته‌اند و می‌توانند به سرعت به کار خود ادامه دهند، زیرا درگیر وظایف اداری دیگری نیستند. در نهایت، شما از اجرای روان در کنار بالاترین کیفیت و کارایی، لذت خواهید برد.

نحوه انتخاب مشاور برندینگ در کسب و کارهای کوچک

وقتی صحبت از برندسازی می‌شود، درست کردن آن در اولین بار همیشه بهتر و ارزان‌تر از تغییر نام تجاری است. به همین دلیل ضروری است که نیازهای خود را به دقت ارزیابی کنید و گزینه‌های خود را قبل از تصمیم‌گیری برای هر ارائه‌دهنده خدمات برندینگ بسنجید. در زیر چند نکته برای انتخاب کارشناس برندینگ مناسب برای کسب‌وکار شما آورده شده است:

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

اصول اولیه را تعریف کنید

قبل از اینکه به دنبال یافتن شرکت مناسب برای برندینگ شروع کنید، بسیار مهم است که هویت و تصویر برند خود را در ذهن خود به خوبی تعریف کنید. اینکه چه اهدافی دارید، ارزش‌های اصلی برندتان چیست و چگونه می‌خواهید آن را به دیگران نشان دهید، باید قبل از هر چیزی مورد بررسی قرار گیرد. این ایده‌های اولیه می‌توانند به شما کمک کنند تا به راحتی به یک شرکت برندینگ مناسب برای خود پیدا کنید. البته در طول این مسیر، با تغییرات و نظرات شرکت برندینگ مواجه خواهید شد، اما ایده‌های پایه ای که قبلاً برای خود تعریف کرده‌اید، هدایت‌ کننده پروژه‌ی شما خواهند بود.

 

 

مشاور برندینگ برای کسب و کار کوچک

تجربه و کارنامه آنها را ارزیابی کنید

در مرحله بعد، برای انتخاب بهترین آژانس برندینگ، بهتر است تجربیات آژانس و کارهایی که قبلاً انجام داده‌اند را بررسی کنید. آژانس‌های برتر معمولاً نمونه کارهای خود را به راحتی در دسترس دارند و برخی از آنها شامل مطالعات موردی و شناسایی مربوطه هستند. بررسی این آثار، به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید که آن آژانس با انتظارات شما سازگاری دارد یا خیر. علاوه بر این، با بررسی نمونه کارهایشان شما می‌توانید به جای اینکه به سادگی در حرف آنها شک نکنید، یک نظر آگاهانه در مورد شایستگی آنها داشته باشید.

تطبیق پذیری

همانطور که میدانید، برای انتخاب بهترین آژانس برندینگ، تجربه آنها در کسب و کار شما بسیار مهم است، زیرا نشان می‌دهد آنها دارای درک خوبی از مخاطبان هدف شما هستند. با این حال، هنگام انتخاب آژانس مناسب برای پروژه برندینگ، تطبیق پذیری باید با اولویت اصلی در نظر گرفته شود. اگر آنها فقط در زمینه شما تخصص دارند، خطر وجود دارد که از الگوها و رویکردهای قبلی استفاده کنند و به شما نتیجه‌ای منحصر به فرد ندهند. به همین دلیل، باید توجه کنید که آژانسی که انتخاب می‌کنید، بتواند به شما صدایی منحصر به فرد برای کسب‌وکارتان بدهد.

بررسی کنید که آنها چگونه خود را برندسازی می کنند

هر آژانس برندینگی که معروف باشد، به تصویر خود توجه بیشتری می‌کند. به هر حال، شما نمی‌توانید به مشتریان خود قول بهشت و زمین را بدهید در حالی که وب‌سایت و صفحات رسانه‌های اجتماعی شما به نظر می‌رسد که می‌توانند از برندینگ مجدد سود ببرند. علاوه بر این، بررسی وب‌سایت و کانال‌های تبلیغاتی آنها، ایده مناسبی از سبک برندینگ آن‌ها ارائه می‌دهد و می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا مناسب شما هست یا خیر. در نهایت، اگر آنها یک وبلاگ دارند، باید آن را به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر بگیرید. زیرا این مدرک دیگری بر صلاحیت و تخصص آنها و شاید مهمتر از آن، تمایل آنها به اشتراک گذاری است.

کار با یک ارائه‌دهنده خدمات برندینگ معتبر، این فرصت را فراهم می‌کند تا کسب و کار خود را به سطح بالاتری ببرید. این می‌تواند تفاوت بین یک کارآفرین نسبتاً موفق و ساختن یک میراث باشد. با این حال، شما باید گزینه‌های خود را به دقت ارزیابی کنید و مطمئن شوید که به سراغ مشاور برندینگی می‌روید که کاملاً متناسب با برند شما باشد. از آنجایی که قبل از تصمیم‌گیری باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، حفظ تعادل بین آنها قبل از تصمیم‌گیری ضروری است.

هر آژانس برندینگی به شناخته شدن بیشتر در بازار توجه می‌کند، اما برای شما به عنوان مشتری، مهم است که به وعده‌هایی که به شما داده می‌شود، بطور واقعیت پاسخ دهید. برای اینکه بتوانید یک آژانس برندینگ مناسب برای کسب و کار خود پیدا کنید، باید به وب‌سایت و صفحات رسانه‌های اجتماعی آنها توجه کنید و سبک برندینگ آنها را بررسی کنید. همچنین، مطالعه وبلاگ آنها نیز می‌تواند مفید باشد. اما قبل از انتخاب یک آژانس برندینگی، باید به دقت گزینه‌های خود را ارزیابی کرده و مطمئن شوید که با آژانسی کار می‌کنید که به برند شما متناسب است. حفظ تعادل بین عوامل مختلف مهم است و قبل از تصمیم‌گیری، باید به همه آنها توجه کنید.

جمع بندی :

در این مقاله، اهمیت برندینگ، عواملی که بر موفقیت برند تاثیر می گذارند و نحوه انجام فرایند برندینگ برای کسب و کارهای کوچک توضیح داده شده است. همچنین، نکاتی نظیر انتخاب نام مناسب برای برند، تعیین هدف بازاریابی و استفاده از رسانه های اجتماعی جهت ارتباط با مخاطبان نیز بررسی شده است. در کل، این مقاله بر اهمیت برندینگ برای کسب و کارهای کوچک تأکید دارد و مشاوره های لازم برای تقویت نام تجاری ارائه می دهد.

منبع: tapmarketing.ca

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطمحصولات جدید

جستجو کنید ...

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.