۵ مزیت کوچینگ برای مجموعه شما

5 مزیت کوچینگ برای سازمان شما

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

۵ مزیت کوچینگ برای مجموعه شما

۵ مزیت کوچینگ برای مجموعه شما

 زیت برتر کوچینگ برای سازمان

ما وارد عصری شده‌ایم که ارائه بازخورد، راهنمایی و حمایت مستمر از کارکنان یک ضرورت است.بسیاری از شرکت ها دریافته اند که اجرای یک برنامه کوچینگ در محل کار به ایجاد این تغییر خوشایند کمک می کند.

مطالعات نشان داده است که ۷۰ درصد از کارکنان اظهار داشته اند که مربیگری به بهبود عملکرد کاری، روابط و مهارت های ارتباطی کمک می کند. با در نظر گرفتن این درصد قابل توجه، جای تعجب نیست که شرکت‌ها دریافته‌اند که مربیگری کارکنان، محیطی پرورش‌دهنده‌تر را فراهم می‌کند که باعث پیشرفت و رشد شغلی می‌شود.

فهرست مزایای مربیگری کارکنان، طولانی است و شامل بهبود تعامل، افزایش بهره وری و نرخ حفظ کارکنان بالاتر است. با توجه به تأثیری که این مزایا بر نتایج کسب‌وکار دارند، بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر به کوچ کارکنان خود می پردازند.

بیایید نگاهی دقیق تر به ۵ مزیت برتر اجرای برنامه مربیگری کارکنان برای مجموعه شما بیندازیم.

 

 

 

 

 

 

 

5 مزیت برتر کوچینگ برای سازمان

۱.افزایش مشارکت کارکنان

 

بسیاری از سازمان ها از تأثیر مشارکت کم کارکنان رنج می برند. در واقع، تنها ۳۶ درصد از کارکنان ایالات متحده در کار و محل کار خود مشغول هستند که با درصد ترکیبی از کارمندان متعهد گالوپ در سال ۲۰۲۰ مطابقت دارد.

 

 

5 مزیت برتر کوچینگ برای سازمان

 ۲.بهبود

مربیگری حفظ کارکنان نیز می تواند نقش مهمی در کمک به حفظ کارکنان، با ایجاد حس هدفمندی، توانمندسازی و خودشکوفایی بیشتر داشته باشد.

در اینجا پنج حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که مربیگری کارکنان می‌تواند بر مشارکت کارکنان تأثیر بگذارد:

+ نقاط قوت کارمند را به جای ضعف‌ها بررسی کنید.
+ بازخورد منظم دو طرفه در مورد پیشرفت را در بین کل تیم تشویق کنید.
+ همیشه مطمئن شوید که مهارت های آموخته شده، مهارت هایی هستند که اجرا می شوند.
+ مدیر خود را کاملاً به استراتژی مربیگری کارکنان بپذیرید.
+ مطمئن شوید که سازگاری در فرآیند مربیگری گنجانده شده است.

کارمندانی که مسیر شغلی را می بینند و فرصت هایی برای موفقیت از طریق مربیگری در اختیارشان قرار می گیرد، احتمال بیشتری دارد که در مجموعه ای که این مزایا را ارائه می دهد، بمانند. این مزایای کوچینگ، نوع فرهنگی را که کارکنان نمی‌خواهند ترک کنند، افزایش می‌دهد و نتایج کسب‌وکار را بهبود می‌بخشد.

۳.منابع جدید بهره وری را باز کنید


یک برنامه مربیگری موثر کارمند یک فرآیند مداوم است که به تمرکز بر نیازهای فردی، نقاط قوت و ضعف هر کارگر اختصاص داده شده است و به آنها کمک می کند تا در زمینه های کلیدی از طریق پشتیبانی اختصاصی بهبود یابند. و یکی از حوزه‌هایی که هر سازمانی قطعاً آن را کلیدی می‌داند بهره‌وری است، زیرا همیشه عامل مهمی در تعیین موفقیت کارکنان بوده است.

بهره وری بهبود یافته یکی از دلایل اصلی است که اکثر شرکت ها ترجیح می دهند برنامه مربیگری را اجرا کنند. اگرچه نحوه تعریف و اندازه گیری بهره وری از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما همیشه یک محرک اساسی برای رشد سازمانی است.

افزایش بهره وری به این معنی است که کارکنان نه تنها کارهای بیشتری انجام می دهند، بلکه هوشمندتر، کارآمدتر و در سطوح کیفی بالاتر کار می کنند. آنها مقدار زمانی را که برای انجام وظایف صرف می کنند کاهش می دهند و آن وظایف را بهتر، سریعتر و با مشارکت بیشتر انجام می دهند.

کوچینگ باعث الهام بخشیدن و افزایش اعتماد به نفس می شود، زیرا نه تنها به کارهایی که کارمند اشتباه انجام می دهد، بلکه به آنچه درست انجام می دهد نیز مربوط می شود. این سطح عمیق‌تری از دیدگاه و آگاهی شخصی را به کارمند باز می‌کند و بهره‌وری در این شرایط فرصت شکوفا شدن دارد.

۴.شناسایی و توسعه HIPO

۵ مزیت برتر کوچینگ برای سازمان
کارمندان با پتانسیل بالا (HIPOs) کسانی هستند که مهارت های لازم را برای یک موقعیت رهبری یا مدیریت نشان می دهند. شناسایی و توسعه کارکنان در این گروه باید بخشی ضروری از برنامه مربیگری شما باشد. اینها کارمندان جاه طلب تر شما هستند که در همه وظایف ابتکار عمل می کنند و بیشترین سود را از مربیگری کارمندان می برند. و این شرکت از مربیگری این گروه نیز بهره خواهد برد.

با جفت کردن HIPO خود با یک مربی باتجربه، آن‌ها پیچیدگی‌ها و تفاوت‌های ظریف صعود بالقوه به یک نقش رهبری را قبل از پرش در ابتدا یاد می‌گیرند. مربی نه تنها راهنمایی می کند، بلکه بازخوردی که ارائه می دهد می تواند پیشرفت HIPO را تسریع کند و آنها را از طریق خط لوله به سمت پست های مدیریتی سریعتر منتقل کند.

مانند هر کارمند دیگری، ارائه آموزش به HIPOهای شما راهی عالی برای تعامل بیشتر و حفظ آنهاست. و اینها کارمندانی هستند که می خواهید آنها را در اطراف خود نگه دارید زیرا آنها خط لوله جانشینی شما را پر می کنند و احتمال موفقیت آینده را افزایش می دهند.

5 مزیت کوچینگ برای سازمان شما

 

۵.فرهنگ شرکتی مثبت را پرورش دهید

 

چرا فرهنگ شرکتی مثبت مهم است؟ خوب، نحوه رفتار شما با مشتریان و کارمندان را راهنمایی می کند. بر انواع متقاضیانی که برای موقعیت‌های باز جذب می‌کنید تأثیر می‌گذارد و فرهنگ کاری مثبت بهره وری را افزایش می دهد، گردش مالی را کاهش می دهد و مشارکت کارکنان را بهبود می بخشد .

این یک استدلال نسبتاً قوی برای چرایی اهمیت آن است. و کوچینگ می تواند به پرورش نوع فرهنگی کمک کند که می خواهید شرکت شما در آن فعالیت کند.

در حالی که تا حدودی فرهنگ شرکت به طور طبیعی در هر سازمان شکل می گیرد، استراتژی مربیگری کارکنان که بر حذف رفتارهای منفی و نگرش های سمی تمرکز دارد، به فرهنگ مثبت کمک می کند.

استراتژی‌های کوچینگ هوشمند که با هدف ایجاد فرهنگ شرکتی بهتر است، اهداف هر تیم را مشخص می‌کند تا کارمندان نتایج ملموسی برای تلاش داشته باشند. این نه تنها به هدایت عملکرد فردی کمک می کند، بلکه همکاری بین اعضای تیم را تشویق می کند. یک مربی خوب همچنین مطمئن خواهد شد که هر کارمند در مورد اهداف بلندمدت سازمان مفید و همراه خواهد بود. این به افراد کمک می کند تا حس هدف حرفه ای را پرورش دهند.

از فناوری برای دستیابی به مزایای مربیگری کارکنان استفاده کنید

 

نرم افزار کوچینگ مناسب برای توانمندسازی مربیان شما طراحی شده است، در حالی که اندازه گیری میزان عملکرد هر یک از روابط مربیگری را برای شما آسان می کند. پیاده سازی نرم افزار کوچینگ که با فرآیند کوچینگ شما همسو باشد برای موفقیت برنامه شما ضروری است.

برای دستیابی به تراز برنامه و پلت فرم، پیشنهاد می کنیم نرم افزاری که انتخاب می کنید دارای ویژگی های زیر باشد:

    • وقتی صحبت از تعامل به میان می‌آید، ویژگی‌ای مانند تطبیق مربی بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که مربیان شما با مربی مناسب جفت می‌شوند. نرم افزار این احتمال را افزایش می دهد که ادمین ها مربیان را با واجد شرایط ترین مربیان هماهنگ کنند. این به مربیگری در سازمان کمک می کند تا در عین کاهش زمان مدیریت، موفق تر باشد.
    • نرم‌افزار کوچینگ که به شما امکان می‌دهد پیشرفت را ردیابی کنید، به شرکت شما کمک می‌کند تا با تعاملات بین مسابقات مطابقت داشته باشد و ببیند که چقدر عملکرد آنها برای رسیدن به نقاط عطف مربیان انجام می‌شود.
    • برنامه‌ای با گزارش‌دهی موقت و قابلیت دانلود آن گزارش‌ها، به اشتراک‌گذاری و تجزیه و تحلیل داده‌های تعاملات مربیگری ساده شده است. داشبورد سنجه‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید هر رابطه مربیگری چگونه عمل می‌کند.

 

منبع : insala.com

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطمحصولات جدید

جستجو کنید ...

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.