۱۳ روش برای جلب اعتماد مشتری

13 روش برای جلب اعتماد مشتری

خواندن این مطلب

8 دقیقه

زمان میبرد!

۱۳ روش برای جلب اعتماد مشتری

یک سخنران انگیزشی آمریکایی به نام زیگ زیگلار گفته است: “اگر مردم شما را دوست داشته باشند، به شما گوش می‌دهند، اما اگر به شما اعتماد کنند، با شما تجارت خواهند کرد.” این جمله بسیار درست  است و معنایی عالی دارد. فقط داشتن محصول یا خدمات با کیفیت بالا، کافی نیست. بلکه لازم است تا اعتماد مشتریان را نیز جلب کنید. اگر بتوانید با خدمات خوبی که به مشتریان ارائه می‌دهید، اعتماد آنها را جلب کنید، آنها نه تنها به شما وفادار خواهند بود، بلکه با شما تجارت خواهند کرد. به علاوه، حفظ مشتریان و جذب مشتریان جدید می‌تواند سود شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد، بنابراین توجه به جذب و حفظ اعتماد مشتریان پاداش‌های بسیار خوبی را به همراه دارد.

 

13 روش برای جلب اعتماد مشتری

اعتماد مشتری چیست و چرا اینقدر مهم است؟

ایجاد اعتماد مشتری در کسب و کارهای امروز اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اینکه مشتریان به شما اعتماد کنند، باید تلاش کنید تا نیازهایشان را به خوبی درک کنید و سپس با ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و بهتر از رقبا، آن‌ها را راضی کنید. مصرف کنندگان امروزه بسیار هوشمند هستند و معمولاً قبل از خرید، تحقیقات خود را انجام می‌دهند. بنابراین شما باید با ارائه تجربه بهتری نسبت به رقبا، آن‌ها را جذب کنید. بهترین راه برای جلب اعتماد مشتری، ارائه خدمات عالی و ارائه محصولات با کیفیت است. اگر بتوانید این امر را به خوبی انجام دهید، مشتریان بازگشتی شما خواهند بود.

نحوه ایجاد اعتماد مشتری

در صورتی که می‌خواهید اعتماد و رضایت مشتری را جلب کنید، می‌توانید از ۱۳ روش عملی زیر استفاده کنید:

۱. داستان خودتان را بگویید

یکی از مهمترین قسمت‌های ساخت برند، گفتن داستان شما است. داستان شما نحوه نگرش مخاطبان شما را تعیین می کند و به آنها اجازه می دهد درک بهتری از برند شما و ارزش‌هایی که به آن پایبند هستید، پیدا کنند.

اگر بتوانید تاریخچه، تخصص و جوایز برند خود را به خوبی به مخاطبان منتقل کنید، برند خود را بسازید که مردم با آن شناسایی شوند. برندی که از رویکرد، ارزش‌ها و اصالتش شناخته می‌شود.

۲. صادق و شفاف باشید

می‌خواهید مشتریان را به شرکت خود جذب کنید؟ راه‌های ساده‌ای برای این کار وجود دارد. اولین قدم این است که در مورد محصولات خود صادقانه و شفاف حرف بزنید و اطلاعات لازم را به مشتریان ارائه دهید. بهتر است از تبلیغات اغراق آمیز خودداری کنید و به جای آن، به مشتریان نشان دهید که چگونه محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهید. همچنین، با احترام به نظرات و انتقادات مشتریان خود، بهبودهای لازم را در محصولات خود اعمال کنید. با این روش‌ها، می‌توانید اعتماد مشتریان خود را جلب کرده و تجارت تکراری داشته باشید.

 

 

13 روش برای جلب اعتماد مشتری

۳. مخاطبان هدف خود را بشناسید

در عصر حاضر، مصرف‌کنندگان به دنبال تجربه‌ای فردی و منحصر به فرد هستند. برای جذب اعتماد مشتریان، باید با تحقیقاتی کامل در مورد نیازهای آن‌ها، مسائل مشترک و نکات دردناک آن‌ها آشنا شوید و خدماتی را ارائه دهید که علاوه بر حل مشکلات، ارزش افزوده‌ای نیز داشته باشد. علاوه بر این، با درک عمیق از مخاطبان خود و نیازهای آن‌ها، می‌توانید راه‌حل‌هایی را به صورت کاملاً فردی ارائه دهید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و برای فعالیت‌های فروش و بازاریابی خود، تمرکز لیزری انجام بدهید.

 

 

 

13 روش برای جلب اعتماد مشتری

 

۴. نظرات مثبت را به اشتراک بگذارید

همه افرادی که در جامعه ما، به عنوان کارفرمایان، مالکان و مصرف کنندگان فعالیت می‌کنند، نیاز دارند تا به مراجع مختلفی برای اطلاعاتی درباره قابل اعتماد بودن شرکای تجاری خود مراجعه کنند. امروزه، نظرات و بررسی‌های آنلاین به مشتریان کمک می‌کنند تا اطلاعات بیشتری درباره کالاها و خدمات شرکت‌ها بدست آورند. طبق تحقیقات انجام شده، اکثر مردم به نظرات مشتریان قبلی درباره یک کسب و کار اعتماد دارند و همین نظرات بر تصمیمات خرید آنها تأثیر دارند. بنابراین، نمایش نظرات مشتریان مثبت و پاسخ به نظرات منفی، بهترین راه برای افزایش اعتماد مشتریان به کسب و کار شما است.در نهایت، با فریاد زدن درباره موفقیت‌های خود، می‌توانید اطمینان خاطر مشتریان جدید و فعلی خود را درباره تجارت خود به اوج برسانید و مدارک اجتماعی قوی‌تری برای اطمینان خاطر مشتریان ارائه دهید.

۵. توصیفات ویدیویی ایجاد و به اشتراک بگذارید

 

وقتی می‌خواهید ارزش محصولات و خدمات خود را به مردم نشان دهید، توصیفات ویدیویی می‌تواند بسیار قدرتمند باشد. مشتریانی که تجربیات خود را با شما به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند پیام شما را بهتر به مخاطبان منتقل کنند. مشتریان به طور کلی، به نظرات بی‌طرفانه اعتماد بیشتری می‌کنند و ویدیوی رضایت مشتری می‌تواند ابزاری عالی برای ترغیب مشتریان به خرید در کسب‌وکار شما باشد.

 

۶. روی نام قرار دهید

اگر نمی‌توانید با مشتریان ملاقات کنید، می‌توانید زمان‌های مشخصی را برای تعامل با مشتریان در نظر بگیرید. همچنین، برای ارتباط بیشتر با مشتریان، بهتر است اطلاعاتی مربوط به اعضای تیم و پشتوانه محصولات خود را برای مشتریان فراهم کنید. این کار باعث می‌شود مشتریان با انسان‌های واقعی سروکار داشته باشند و ارتباطات معناداری را با آن‌ها برقرار کنند. بهتر است به قدری تعامل انسانی داشته باشید که رابطه با مشتریانتان را بهبود بخشید.

۷. خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهید

خدمات مشتری که شما ارائه می‌دهید، می‌تواند تأثیر زیادی بر اعتماد و وفاداری مشتریان داشته باشد. برای اینکه بهترین تجربه را برای مشتریان فراهم کنید، کارکنان پشتیبانی شما نیاز به استانداردهای بالا و آموزش دقیق دارند و بهتر است به آنها اجازه دهید هر مشکل مشتری را به صورت فردی بررسی کنند. در نتیجه، مشتریان شما به احتمال بیشتری به شما وفادار خواهند بود و سپس ممکن است شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. در عمل، بهتر است با نقاط درد مشتریان به صورت مستقیم مقابله کرده و خدمات عالی به آنها ارائه دهید.اگر می‌خواهید به بازخوردها و نظرات مشتریان خود رسیدگی کنید، بهتر است یک سرویس ارائه دهید که مشتریان بتوانند از طریق ویدیوها و محتوا به راحتی مشکلات خود را حل کنند.همچنین، استخدام نمایندگان خدمات مشتری یا تیم پشتیبانی کامل می‌تواند به شرکت شما کمک کند

۸. ایجاد شهرت

بهترین راه برای ایجاد شهرت و رسیدن به موفقیت، عرضه محصولات با کیفیت، ارائه خدمات عالی و آموزش کارکنان با استفاده از بالاترین استانداردهاست. به علاوه، شرکت‌ها باید همیشه به انگیزه کارکنان خود توجه کنند، زیرا این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در تجربه مشتری داشته باشد. به عبارت ساده، اگر کارکنان شما راضی باشند، مشتریان نیز راضی خواهند بود.

۹. بهترین شیوه ها را به اشتراک بگذارید

 چه کسی محصول و کسب و کار شما را بهتر از هر شخص دیگری می شناسد؟ کاملا درست است: شما!

با به اشتراک گذاشتن نکات و روش‌های مفید در استفاده از محصولات خود، می‌توانید علاوه بر جلب رضایت مشتریان، ارزش افزوده زیادی را به ارمغان بیاورید. یکی از بهترین راه‌ها جهت به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات مفید، ساخت ویدیوی آموزشی است. بر‌اساس تحقیقات اخیر، تقریباً ۹۶% از مردم، ویدیوی آموزشی را تماشا می‌کنند تا درباره محصولات و خدمات بیشتر بیاموزند. به این ترتیب، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید، مشتریان از شما بابت تلاش‌ و بینش‌تان در این زمینه  قدردانی خواهند کرد و محصولات شما را به دیگران هم معرفی خواهند کرد. در نتیجه، ساخت محتوایی بر اساس علایق مشتریان، می‌تواند یک روش بالقوه برای جذب مشتریان جدید باشد.

۱۰. قابل تماس باشید

صفحه تماس با مشتری، یکی از مهمترین بخش های وب سایت کسب و کار است. این صفحه می تواند به شما در برقراری ارتباط با مشتریان کمک کند. اما برخی افراد به این نکته توجه نمی کنند که باید صفحه تماس را به گونه ای طراحی کنند که تجربه کاربری مناسبی برای مشتریان فراهم شود. ارائه راه های ارتباطی مختلف مثل شماره تلفن، ایمیل، شبکه های اجتماعی و چت زنده، می تواند به بهبود نرخ تبدیل و جذب مشتریان جدید کمک کند. برای بهینه سازی صفحه تماس، باید داده های خود را ارزیابی کرده و با استفاده از نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل رفتار، تجربه کاربران را بهبود بخشید. در پایان، با استفاده از شوخ‌طبعی و فروتنی، می توانید رابطه ای  دوستانه با مشتریان خود برقرار کنید. به طور کلی، صفحه تماس با مشتری یک فرصت برای ارتقای روابط با مشتریان است.

۱۱. اثبات اجتماعی بسازید

نظرات مشتریان برای ایجاد اعتماد مشتریان جدید، در دنیای کسب و کار بسیار مهم هستند. اگر شرکت شما با مشتریان معروف کار کرده، این را به نمایش بگذارید تا اعتبار شرکت شما بالا برود. مطالعات موردی مشتری هم می‌توانند به شما در پیشبرد کسب و کار کمک کنند. لوگوی مشتریان قبلی خود را (با اجازه آنها) در وب سایت خود نمایش دهید و در مورد موفقیت های خود فریاد بزنید تا به مشتریان بالقوه اطمینان دهید که واقعی هستید.

 

 

13 روش برای جلب اعتماد مشتری

۱۲. به نظرات مشتریان پاسخ دهید

با توجه به اینکه روابط موفق با مشتریان، همانند یک خیابان دوطرفه است، گوش دادن به بازخورد مشتریان و پاسخگویی مثبت به آن، یکی از اصولی‌ترین راه‌ها برای ساختن اعتماد بین مشتریان و کسب و کار است. به علاوه، پاسخگویی به بازخوردهای منفی با جدیت و تلاش برای حل آنها، و همچنین پیگیری مشتریان برای  حل کردن مشکلات آنها، نشانه‌ی تعهد به مراقبت از مشتریان است که می‌تواند باعث ایجاد اعتماد، وفاداری و احترام در مشتریان شود.

۱۳. برنامه های وفاداری ارائه دهید

برای رسیدن به ایجاد اعتماد مشتری ، باید وفاداری مشتری به دست آید. از آنجا که ۶۵ درصد کسب و کارها از مشتریان فعلی خود سود می‌برند، برنامه‌های وفاداری می‌توانند به توسعه اعتماد کمک کنند. به عنوان مثال، برنامه‌های وفاداری مشتری می‌توانند شامل پاداش‌هایی باشند که با خرید بیشتر به مشتری داده می‌شود و باعث ایجاد اعتماد مشتری به شرکت می‌شود. همچنین، اطلاع دادن به مشتریان در مورد برنامه‌های وفاداری و پاداش‌های آنها نیز می‌تواند به ایجاد اعتماد مشتری افزوده شود. یادآوری می شود که بیشترین سود یک شرکت از مشتریان فعلی آن حاصل می‌شود و بنابراین پرداختن به روابط بلندمدت با مشتریان مهم است.

جمع بندی

اعتماد چسبی است که مشتری را به یک برند پیوند می دهد. کسب‌وکارهایی که می‌دانند چگونه اعتماد مشتری را ایجاد کنند و یک رابطه بلندمدت با آن‌ها ایجاد کنند، احتمالاً از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

هیچ میانبر یا رازی برای تقویت اعتماد مشتری وجود ندارد. خیلی ساده است: مشتریان خود را همیشه در اولویت اول خود قرار دهید.

محصولات عالی و خدمات پاسخگو و شخصی ارائه دهید. همچنین، باید صادق، شفاف و معتبر باشید و به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید. پیشنهاد خود را همیشه تنظیم کنید و به این ترتیب می‌توانید اعتماد و وفاداری مشتری را بدست آورید و فروش خود را افزایش دهید.

 

منبع : wyzowl.com

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطمحصولات جدید

جستجو کنید ...

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.