ارزش‌های اصلی شرکت

ارزش های اصلی شرکت

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

ارزش‌های اصلی شرکت

ارزش‌های اصلی شرکت : این مقاله دربارهٔ مثال‌هایی از ارزش‌های اصلی شرکت است و به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چگونه ارزش‌های اصلی شرکت را تعریف کنید و آن‌ها را در سازمان خود پیاده کنید.

ارزش‌های اصلی شرکت، اصول کلیدی هستند که به عنوان مبنای فرهنگ سازمانی شرکت عمل می‌کنند و به کارکنان و مشتریان نشان می‌دهند که شرکت مورد نظر چه اهدافی را دنبال می‌کند و به چه ارزش‌هایی پایبند است. انواع مختلفی از ارزش‌های اصلی شرکت وجود دارد، از جمله “اتحاد و همبستگی”، “کار تیمی”، “کارآفرینی” و “نوآوری”. در ادامه، به برخی مثال‌هایی از ارزش‌های اصلی شرکت می‌پردازیم:

 

 

نیروی فروش

1.ارزش اتحاد و همبستگی

ارزش اتحاد و همبستگی، به معنی این است که همه اعضای مجموعه با یکدیگر همکاری می‌کنند و در راستای تحقق اهداف، در جهت یکدیگر حرکت می‌کنند. برای مثال، شرکت Zappos، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و از کارکنان خود می‌خواهد که در هر زمانی به همکاری با یکدیگر تمایل داشته باشند و به صورت باز و شفاف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

ارزش کار تیمی

2.ارزش کار تیمی

ارزش کار تیمی، به معنی این است که کارکنان با یکدیگر همکاری کرده و به صورت تیمی برای رسیدن به اهداف شرکت تلاش می‌کنند. برای مثال، شرکت Google این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود می‌گوید که برای رسیدن به اهداف بزرگ، باید با یکدیگر همکاری کرده و به صورت تیمی کار کنند.

ارزش کارآفرینی

3.ارزش کارآفرینی

ارزش کارآفرینی، به معنی این است که کارکنان به عنوان صاحبان کسب و کار در سازمان خود فعالیت می‌کنند و به دنبال یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای حل مشکلات مقالات مربوط به ارزش‌های کارآفرینی بیشتر در مورد شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌هاست. مثلاً، شرکت Airbnb، یکی از بزرگترین سامانه‌های رزرو آنلاین املاک مسکونی در دنیا، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود توصیه می‌کند که همیشه به دنبال فرصت‌های جدید باشند و به عنوان صاحبان کسب و کار در سازمان خود فعالیت کنند.

ارزش نوآوری

4.ارزش نوآوری

ارزش نوآوری، به معنی پیشرفت و بهبود مستمر است و به کارکنان توصیه می‌کند که با استفاده از ایده‌های جدید و نوآورانه، بهبود و توسعه محصولات و خدمات شرکت را ارتقا بخشند. شرکت Apple، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود توصیه می‌کند که با استفاده از هوش و خلاقیت فردی خود، به نوآوری در طراحی و تولید محصولاتی که رضایت مشتریان را برآورده می‌کنند، بپردازند.

ارزش مسئولیت پذیری

ارزش مسئولیت پذیری، به معنی این است که شرکت مسئولیت های خود در قبال مشتریان، کارکنان و جامعه را به عهده می‌گیرد و در صورتی که اشتباهی رخ دهد، آن را با صداقت و شفافیت آشکار می‌کند. مثلاً، شرکت Patagonia، یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های تولید لباس‌های پوششی برای فعالیت‌های خارج از منزل و در طبیعت، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و سعی می‌کند برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار، مسئولیت پذیری خود را بیشتر کند.

خلاصه

ارزش‌های اصلی شرکت، قوانین و اصولی هستند که به صورت مشترک توسط همه کارکنان و مدیران سازمان پذیرفته و اجرا می‌شوند. این ارزش‌ها برای تعیین فرهنگ سازمانی و جهت دادن به رفتار کارکنان، بسیار مهم هستند. در صورتی که شما نیز قصد دارید ارزش‌های اصلی شرکت خود را تعیین و پیاده کنید، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان مربوطه، می‌توانید با شرکت‌های مشاوره رفتار سازمانی تماس بگیرید. در نهایت، تعیین ارزش‌های اصلی شرکت و پیاده سازی آن‌ها، به کمک بهبود فرهنگ سازمانی و حفظ هویت سازمان کمک می‌کند و به افزایش رضایت کارکنان و مشتریان، ارتقای کیفیت خدمات و محصولات و بهبود عملکرد و سودآوری شرکت منجر خواهد شد.

 

پیشنهاد: اگر به  کوچینگ علاقه دارید می توانید مقاله کوچینگ کسب و کار چیست را مطالعه کنید.

 

منبعwww.achievers.com

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطمحصولات جدید

جستجو کنید ...

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.