akologo
ارزش های اصلی شرکت

ارزش‌های اصلی شرکت

ارزش‌های اصلی شرکت : این مقاله دربارهٔ مثال‌هایی از ارزش‌های اصلی شرکت است و به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چگونه ارزش‌های اصلی شرکت را تعریف کنید و آن‌ها را در سازمان خود پیاده کنید.

ارزش‌های اصلی شرکت، اصول کلیدی هستند که به عنوان مبنای فرهنگ سازمانی شرکت عمل می‌کنند و به کارکنان و مشتریان نشان می‌دهند که شرکت مورد نظر چه اهدافی را دنبال می‌کند و به چه ارزش‌هایی پایبند است. انواع مختلفی از ارزش‌های اصلی شرکت وجود دارد، از جمله “اتحاد و همبستگی”، “کار تیمی”، “کارآفرینی” و “نوآوری”. در ادامه، به برخی مثال‌هایی از ارزش‌های اصلی شرکت می‌پردازیم:

 

 

نیروی فروش

1.ارزش اتحاد و همبستگی

ارزش اتحاد و همبستگی، به معنی این است که همه اعضای مجموعه با یکدیگر همکاری می‌کنند و در راستای تحقق اهداف، در جهت یکدیگر حرکت می‌کنند. برای مثال، شرکت Zappos، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و از کارکنان خود می‌خواهد که در هر زمانی به همکاری با یکدیگر تمایل داشته باشند و به صورت باز و شفاف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

ارزش کار تیمی

2.ارزش کار تیمی

ارزش کار تیمی، به معنی این است که کارکنان با یکدیگر همکاری کرده و به صورت تیمی برای رسیدن به اهداف شرکت تلاش می‌کنند. برای مثال، شرکت Google این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود می‌گوید که برای رسیدن به اهداف بزرگ، باید با یکدیگر همکاری کرده و به صورت تیمی کار کنند.

ارزش کارآفرینی

3.ارزش کارآفرینی

ارزش کارآفرینی، به معنی این است که کارکنان به عنوان صاحبان کسب و کار در سازمان خود فعالیت می‌کنند و به دنبال یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای حل مشکلات مقالات مربوط به ارزش‌های کارآفرینی بیشتر در مورد شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌هاست. مثلاً، شرکت Airbnb، یکی از بزرگترین سامانه‌های رزرو آنلاین املاک مسکونی در دنیا، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود توصیه می‌کند که همیشه به دنبال فرصت‌های جدید باشند و به عنوان صاحبان کسب و کار در سازمان خود فعالیت کنند.

ارزش نوآوری

4.ارزش نوآوری

ارزش نوآوری، به معنی پیشرفت و بهبود مستمر است و به کارکنان توصیه می‌کند که با استفاده از ایده‌های جدید و نوآورانه، بهبود و توسعه محصولات و خدمات شرکت را ارتقا بخشند. شرکت Apple، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و به کارکنان خود توصیه می‌کند که با استفاده از هوش و خلاقیت فردی خود، به نوآوری در طراحی و تولید محصولاتی که رضایت مشتریان را برآورده می‌کنند، بپردازند.

ارزش مسئولیت پذیری

ارزش مسئولیت پذیری، به معنی این است که شرکت مسئولیت های خود در قبال مشتریان، کارکنان و جامعه را به عهده می‌گیرد و در صورتی که اشتباهی رخ دهد، آن را با صداقت و شفافیت آشکار می‌کند. مثلاً، شرکت Patagonia، یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های تولید لباس‌های پوششی برای فعالیت‌های خارج از منزل و در طبیعت، این ارزش را در فرهنگ خود دارد و سعی می‌کند برای حفظ محیط زیست و توسعه پایدار، مسئولیت پذیری خود را بیشتر کند.

خلاصه

ارزش‌های اصلی شرکت، قوانین و اصولی هستند که به صورت مشترک توسط همه کارکنان و مدیران سازمان پذیرفته و اجرا می‌شوند. این ارزش‌ها برای تعیین فرهنگ سازمانی و جهت دادن به رفتار کارکنان، بسیار مهم هستند. در صورتی که شما نیز قصد دارید ارزش‌های اصلی شرکت خود را تعیین و پیاده کنید، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان مربوطه، می‌توانید با شرکت‌های مشاوره رفتار سازمانی تماس بگیرید. در نهایت، تعیین ارزش‌های اصلی شرکت و پیاده سازی آن‌ها، به کمک بهبود فرهنگ سازمانی و حفظ هویت سازمان کمک می‌کند و به افزایش رضایت کارکنان و مشتریان، ارتقای کیفیت خدمات و محصولات و بهبود عملکرد و سودآوری شرکت منجر خواهد شد.

 

پیشنهاد: اگر به  کوچینگ علاقه دارید می توانید مقاله کوچینگ کسب و کار چیست را مطالعه کنید.

 

منبعwww.achievers.com

دسته بندی ها

از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحلیل وضعیت فعلی کسب و کار شما

با پر کردن پرسشنامه ذیل از وضعیت موجود در کسب و کارتان مطلع شوید.